Przyprawa śliwkowaZe śliwki zrobiliśmy już więcej niż jeden blank na zimę z słodki dżem przed marynowane śliwki z czosnkiem. Z pomocą tej pięknej jagody przygotowaliśmy dżem, dżem, a nawet taki sos jak tkemali. Myślę, że pamiętasz niezwykły aromat i smak tego sosu..

Dlatego postanowiłem dziś zaoferować Ci coś podobnego do tkemali, ale jednocześnie zupełnie inny sos ze śliwkami.

Zanim jednak zaczniemy opanowywać fotograficzny przepis na tę magiczną przyprawę śliwek na zimę, będziemy musieli przygotować wszystkie niezbędne składniki.


Składniki
Do przyprawy do śliwek potrzebujemy:
- przecier śliwkowy - 1 kg (1,3 kg śliwek),
- cukier granulowany - 200 gramów,
- cynamon - 0,16 grama,
- goździki - 0,16 grama,
- imbir - 0,6 grama.moja śliwka
Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć proces przyprawiania? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zacznijmy. Sortujemy śliwki. Do przyprawiania wybieraj dojrzałe, gęste owoce. Śliwki myjemy pod bieżącą zimną wodą. Odpływ wody.


pokroić na pół
Przygotowane śliwki pokrój na dwie połowy. Usuń z nich kości.


gotować śliwki
Następnie na dno patelni wylej warstwę wody o grubości ok. 2-3 cm. Przygotowane śliwki włożyć do wody i gotować przez około 10 minut, aż zmiękną.


zmiel śliwki przez sito
Ugotowane i zmiękczone śliwki przecieramy przez sito o dużych oczkach, o średnicy około 0,8 mm.


dodaj przyprawy
Następnie wlej powstałe puree do rondla. Do zawartości patelni dodaj cukier granulowany. Wymieszaj drewnianą łopatką i postaw patelnię na ogniu. Gotuj puree przez około 10 minut. Następnie dodaj cynamon, imbir i goździki. Masę dokładnie wymieszać. Doprowadzić do wrzenia i wlać na gorąco do przygotowanych suchych sterylnych i podgrzanych słoików. Uszczelniamy je szczelnie i odwracamy do góry nogami. Jesteśmy spokojni.


przyprawa do śliwek
Tak więc nasza przyprawa do śliwek jest gotowa. Muszę tylko życzyć ci smacznego.

Zobacz podobne przepisy

» » Przyprawa śliwkowa