Dżem śliwkowy w całościŚliwka stanowi bardzo smaczny preparat na zimę. Wśród tego typu półfabrykatów warto zwrócić uwagę na dżemy, dżemy, pianki marshmallows, różne sosy, kompoty i naturalne przetwory we własnym soku. Każdy przedmiot obrabiany jest interesujący na swój sposób, a sama śliwka wygląda korzystnie w przedmiotach.
W tej klasie mistrzowskiej proponuję przestudiować przepis na zrobienie pysznego dżemu śliwkowego z całych śliwek. Ten przepis jest sprawdzony w czasie, więc nie mam wątpliwości co do jego smaku. Gotowy?
Dżem śliwkowy z całymi jagodami - przepis ze zdjęciemSkładniki
Składniki:
- śliwki - 1 kg,
- cukier granulowany - 1,2 kg.umyj śliwki
Sortuj śliwki według dojrzałości. Wybieramy owoce o dość gęstym miąższu i najlepiej tej samej wielkości. Myjemy je pod bieżącą zimną wodą. Odstawić na durszlak lub sito. Odpływ wody.


śliwki blanszować
W rondelku podgrzej wodę do 85 stopni Celsjusza, zanurz w niej śliwki i blanszuj przez około 3-5 minut. Następnie natychmiast zanurzamy śliwki w zimnej wodzie.


śliwki nakłuć widelcem
Śliwki blanszowane i chłodzone w całości kłujemy zwykłym widelcem w kilku miejscach.


przygotowanie syropu
Następnie umieść śliwki w rondlu lub emaliowanej misce. Przygotujmy syrop cukrowy. Aby to zrobić, we wrzącej wodzie rozpuść część cukru pudru (na 1 kg przygotowanych śliwek bierzemy 610 gramów cukru pudru i 610 gramów zimnej wody). Gotuj syrop przez około 10 minut. Następnie wlej przygotowane śliwki wrzącym syropem. Utrzymujemy je przez 8 godzin.


gotować śliwki
Następnie włóż patelnię do ognia i ugotuj dżem z całych śliwek w czterech dawkach po 15-20 minut, w odstępie 8 godzin między gotowaniem. Pozostały cukier podziel na cztery części i dodaj przed każdym gotowaniem. Na koniec ugotuj dżem do miękkości. Gotowany dżem pakujemy w suche, podgrzewane, sterylne słoiki. Natychmiast zamykamy je hermetycznie i przechowujemy w lodówce.


Dżem śliwkowy z całymi jagodami - przepis ze zdjęciem
Dżem śliwkowy jest gotowy. Smacznego!

A także okazuje się magicznie powidła śliwkowe z miętą i cynamonem.
Zobacz podobne przepisy

» » Dżem śliwkowy w całości