Namoczone śliwki w domuNajczęściej słyszymy o takich przygotowaniach na zimę jak dżemy, naturalne soki, dżemy, konfitury i tym podobne. Niewiele osób wyobraża sobie gotowanie czegoś kwaśnego ze śliwek. Dziś oferujemy Wam ciekawy śliwkowy blank, który może być podawany z mięsem lub jako samodzielna przekąska.

Moczone śliwki na zimę - przepis ze zdjęciem.

Dlatego przed przystąpieniem do przygotowania tego półfabrykatu musimy najpierw przestudiować listę wszystkiego, co niezbędne.


składniki na namoczone śliwki
Aby zrobić namoczone śliwki, potrzebujemy:
- śliwka - 8 kg.,
- słód - 150 gramów,
- liście czarnej porzeczki - 200 gramów,
- cukier granulowany - 200 gramów,
- sól - 100 gramów.umyj śliwki
A teraz, gdy wszystko, czego potrzebujemy, zostało przygotowane, przejdźmy do podstawy naszego przygotowania - drenażu. Sortujemy śliwki. Wybieramy gęste, nie zgniłe owoce. Śliwki myjemy w dużej ilości zimnej bieżącej wody. Pozwól wodzie spłynąć. Opłucz liście porzeczki pod bieżącą wodą. Strząśnij resztę wody.


włóż śliwki do beczki
Beczkę myjemy do dobrego namoczenia śliwek, parzymy wrzątkiem i suszymy. Na dole kładziemy bawełnianą tkaninę złożoną z dwóch warstw. Na tkaninie rozkładamy warstwę liści porzeczki. Warstwa po warstwie z liśćmi, włóż przygotowane śliwki do beczki.


przygotowanie wypełnienia
Przygotujmy wypełnienie. Aby to zrobić, bierzemy 200 gramów granulowanego cukru, 100 gramów soli i 100-150 gramów słodu na 10 litrów wody. W rondelku rozcieńczyć słód wodą. Dodaj sól i cukier puder. Dokładnie wymieszaj mieszaninę, aż cukier i sól całkowicie się rozpuści. Doprowadź roztwór do wrzenia. Gotuj przez 2-3 minuty i ostudź do temperatury 36-40 stopni. Napełnij napełnioną beczkę śliwkami z gotowym nadzieniem. Przykryj śliwki warstwą liści porzeczki. Zamknij szczelnie beczkę pokrywką i zwilż śliwkę w temperaturze pokojowej na 3-4 dni. Następnie wyjmujemy pojemnik ze śliwkami do zimnego miejsca. Po około miesiącu śliwki są gotowe.


namoczone śliwki
Tak przygotowaliśmy namoczoną śliwkę na zimę w domu. To prawda, że ​​jej przygotowanie zajmie dużo czasu ze względu na długą ekspozycję, ale i tak po tym będziesz zachwycony tym wyjątkowym smakiem śliwki.
Smacznego!

Ty też możesz to zrobić mrożone śliwki w syropie cukrowym.
Zobacz podobne przepisy

» » Namoczone śliwki w domu