Sos śliwkowy tkemali na zimę - przepis ze zdjęciem, jak gotować krok po kroku w domu

sos śliwkowy tkemali na zimę

Opis

Sos śliwkowy Tkemali na zimę - oryginalna przyprawa domowej roboty, która niewątpliwie zasługuje na czas poświęcony na jej przygotowanie. Ponadto ten klasyczny sos gruziński jest przygotowywany w zaledwie trzydzieści minut, a wszystko dlatego, że nie jest poddawany obróbce cieplnej przed konserwowaniem w domu na zimę, którego proces, nawiasem mówiąc, zajmuje dużo czasu..

Wszystkie składniki tego prostego przepisu fotograficznego są dla siebie stworzone. Tylko w tej domowej przyprawie śliwki tak idealnie komponują się z ostrą i dzwonkową papryką, a także z tak pachnącą przyprawą jak kolendra. Domowy sos do mięs Tkemali jest bardzo smaczny, towarzyszy potrawom mięsnym z przyjemną słodyczą śliwek i bogatą ostrością gorzkiej papryki i czosnku. Ponadto ta przyprawa śliwkowa, przygotowana zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku ze zdjęciem, ma wyjątkowy korzenny aromat, który uzyskuje się właśnie poprzez dodanie kolendry.

Tak oryginalną przyprawę na zimę można zrobić w domu tylko z niebieskich śliwek, a mianowicie z odmiany węgierskiej. Żółte śliwki, a także inne rodzaje śliwek, absolutnie nie nadają się do tego przepisu.. Wynika to z faktu, że do przygotowania domowego sosu Tkemali potrzebne są tylko te śliwki, z których robione są suszone śliwki, aw tym przypadku wykorzystuje się tylko śliwki węgierskich odmian.

Dlatego proponujemy pójść do gotowania!

Składniki

 • Śliwki 1 kg
 • Słodka papryka 1 kg
 • Gorzka papryka 5 szt.
 • Czosnek 3 głowy
 • Kolendra (kolendra) 2 wiązki
 • Cukier granulowany 100 g
 • Sól kuchenna 2 łyżki.
 • Ocet 2 łyżeczki.

Kroki 1. Aby zrobić własnymi rękami gruziński sos Tkemali na zimę, musisz używać tylko świeżych składników najlepszej jakości. Jakość pikantnego kawałka śliwki zależy bezpośrednio od stanu owoców i warzyw użytych do jego przygotowania..

  składniki do tkemali

 2. Następnie należy przepłukać wszystkie warzywa i owoce, po czym należy je przygotować do skręcenia przez maszynkę do mięsa. Śliwki należy oddzielić od nasion, a paprykę od nasion. Czosnek wystarczy obrać i podzielić na osobne ząbki. Następnie wszystkie przygotowane składniki należy przepuścić przez maszynę do mięsa.

  przechodzimy przez maszynę do mięsa

 3. Teraz przygotujmy kolendrę. Dokładnie myjemy, a następnie osuszamy ręcznikiem. Następnie drobno posiekaj kolendrę, a następnie wyślij ją do powstałej masy śliwek, pieprzu i czosnku. Następnie do zmiażdżonych składników dodajemy cukier granulowany, sól i ocet, po czym wszystko kilka razy mieszamy i pozostawiamy do zaparzenia na dwadzieścia minut.

  Podczas infuzji pachnącej przyprawy sterylizujemy do niej pojemnik. Lepiej jest używać małych słoików na ostry sos. Po pierwsze, w takiej objętości nie zajmą dużo miejsca w lodówce, a po drugie, otwarty przedmiot, na przykład w półlitrowym słoiku, nie musi długo stać i tracić smaku..

  Po dwudziestu minutach obecny sos ze śliwek tkemali należy wlać do przygotowanych słoików, które następnie należy dokładnie zamknąć pokrywkami. Hermetycznie zamknięte detale należy natychmiast przesłać do lodówki przed zimą.. Smacznego!

  przygotowanie sosu na zimę


Zobacz podobne przepisy

» » Sos śliwkowy tkemali na zimę - przepis ze zdjęciem, jak gotować krok po kroku w domu