Śliwki w miodzieOstatnio odwiedzałem koleżankę, ona ma prywatny dom, więc piliśmy herbatę w altanie na świeżym powietrzu. Na stole było dużo słodyczy, ale mój wzrok skupił się na śliwkach, ich wygląd był bardzo atrakcyjny, a aromat był szalony.

Jak się okazało był to preparat zimowy, przygotowany według bardzo nietypowej i oryginalnej receptury. Śliwki w miodzie na zimę, przepis ze zdjęciem z cynamonem - tak nazywa się ta słodycz. Jej smak bardzo trudno opisać słowami, jest niezwykły. Dlatego polecam ugotować ten słodki deser i skosztować, a także potraktować tym przysmakiem swoją rodzinę i przyjaciół. Będą zachwyceni śliwkami w miodzie i poproszą o ten magiczny przepis. Przygotowanie tak smacznego kawałka jest bardzo proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Efekt przerośnie wszelkie Twoje oczekiwania, a śliwki w miodzie będziesz gotować co roku..

OK, mniej słów, w końcu zabierzmy się do gotowania. Są też bardzo smaczne marynowane śliwki na zimę bez pestek.


niezbędne składniki
Składniki:
- kilogram śliwek,
- szczypta cynamonu,
- szczypta goździków,
- miód w takiej ilości, aby całkowicie pokryć śliwki.


Mam cukier w ramce, ale nie muszę go dodawać.


umieścić śliwki
Śliwki umyjemy więc bardzo dobrze, osuszymy ręcznikiem papierowym i włożymy do szklanych słoików o pojemności 250-500 mililitrów.


dodaj cynamon
Następnie dodaj cynamon do śliwek, a następnie goździki..


dodaj goździk


wlej miód na górę
Napełnij śliwki majowym, pachnącym miodem po brzegi. Jestem pewien, że ci się spodoba marynowane śliwki w syropie na zimę z nasionami.
Zamykamy pokrywkę śliwkami i pozwalamy im parzyć przynajmniej 4 dni.
Po określonym czasie można spokojnie jeść śliwki. Być może zgodnie z tym przepisem śliwki mogą wytrzymać całą zimę, ale nigdy ich nie zamykałem na zimę. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na śliwki w miodzie na zimę, przepis ze zdjęciem z cynamonem, zwiń, to w komentarzach opowiedz nam o tym, jak przetrwały.
Zobacz podobne przepisy

» » Śliwki w miodzie