Przyprawa ze śliwek. Szczegółowy przepis ze zdjęciem

Najczęściej wyobrażamy sobie kiszone ogórki, pomidory, sałatę, cukinię czy bakłażany pod nazwą preparatu na zimę. Rzadziej jednak wyobrażamy sobie przyprawy w postaci preparatów na zimę. 

I dlatego w związku z taką rzadkością preparatów - przypraw, postanowiłem tym razem zaproponować Wam swoją przepis na przyprawę śliwkową

Przyprawa ze śliwek. Pusty

To przyprawa do śliwekbędzie niecodzienny w smaku, gdyż ma słodkawy smak, więc można powiedzieć, że jest najbardziej odpowiedni dla smakoszy. I możesz go podawać zarówno z produktami dla smakoszy, jak i z mięsem. 

Cóż, nie wahajmy się długo i zacznijmy gotować już teraz. puste miejsca.

Do przygotowania przyprawy potrzebujemy następujących produktów: 

Śliwki - 1 kg.,

Cukier granulowany - 200 gramów,

Mielony imbir - do smaku,Mielony cynamon - do smaku, 

Mielone goździki - do smaku.

Przyprawa ze śliwek. Pusty

więc, jak zrobić przyprawę do śliwek? Przede wszystkim, aby rozpocząć przygotowywanie śliwek, sortujemy, usuwamy zepsute i uszkodzone owoce. Następnie opłukujemy śliwki pod bieżącą zimną wodą. Pozwól wodzie spłynąć. To zajmie trochę czasu. Przygotowane śliwki kroimy wzdłuż widocznego rowka. I usuń kości.

Przyprawa ze śliwek. Pusty

Wlej trochę wody na dno naczynia. Grubość ok. 2-3 cm, następnie włożyć pokrojone śliwki do rondla i ustawić na średnim ogniu. Gotuj śliwki przez około 10-15 minut, aż całkowicie zmiękną.

Przyprawa ze śliwek. Pusty

Przetrzyj gotowaną gorącą mieszankę przez sito.

Przyprawa ze śliwek. Pusty

Teraz do przygotowanego puree wlej granulowany cukier, na 1 kg puree potrzebujemy 200 gramów cukru. Gotujemy przez około 10 minut, aż cukier całkowicie się rozpuści, okresowo zawartość mieszamy drewnianą łyżką lub łopatką.

Przyprawa ze śliwek. Pusty

Następnie dodaj zmielony cynamon, goździki i imbir do mieszanki śliwkowej. Dodajemy wszystkie te przyprawy do smaku - najważniejsze, żeby nie przesadzić. Następnie dokładnie wymieszaj i zagotuj. Gorące przyprawy są pakowane w suche słoiki. Banki najlepiej sterylizować z wyprzedzeniem. Zakorkuj je, zakręć szyjką puszki. Nasze wykroje zawijamy w gęstą tkaninę i powoli je schładzamy.

Przyprawa ze śliwek. Pusty

Gdy wszystkie detale osiągną temperaturę pokojową, musimy je odesłać do chłodnego, ciemnego i suchego miejsca do przechowywania..

Przyprawa ze śliwek. Pusty

Przyprawa ze śliwek. Pusty

Smacznego!


» » Przyprawa ze śliwek. Szczegółowy przepis ze zdjęciem