Najlepsza pikantna przyprawa śliwkowa na zimę to wyśmienity preparat śliwek i przypraw do mięs i nie tylko.

Najlepsza pikantna przyprawa śliwkowa na zimę

Śliwka to taki owoc, z którego oprócz słodkich preparatów uzyskuje się pyszną pikantną przyprawę. Często nazywana jest również przyprawą gruzińską - wynika to z faktu, że spośród wszystkich owoców ludów kaukaskich, w wyniku kulinarnej magii i połączenia pozornie niepowiązanych produktów, koniecznie uzyskuje się pyszną pikantną przyprawę do mięsa. Należy zauważyć, że ten domowy przepis jest idealny do makaronu, pizzy, a nawet zwykłych płatków śniadaniowych. Zima jest długa, wszystko jest nudne, a do zwykłych i pozornie nudnych potraw można dodawać różnorodne smaki.

Składniki: goździk, imbir, cynamon, cukier, śliwki

Jak zrobić przyprawę śliwkową na zimę.

ŚliwkiWeź dojrzałe niebieskie śliwki i usuń z nich nasiona.

Miąższ powinien mieć około 800 g. Połówki włożyć do pojemnika przeznaczonego do gotowania i dolać 200 ml wody.

Gotuj owoce, aż będą bardzo miękkie, po czym należy je zmielić przez sito kuchenne ze stali nierdzewnej.

Przecier śliwkowy włożyć z powrotem do miedzianej miski i posypać cukrem (200 g).

Gotuj, ciągle mieszając, aby granulowany cukier się rozpuścił.

Teraz kolej na przyprawy. Należy zmielić goździki - 0,2 g, wziąć proszek cynamonowy - 0,2 gi imbir w proszku - 0,1 g. Z dodatkiem przypraw gotować przez kolejne 5-10 minut.

Na tym kończy się przygotowanie przyprawy. Teraz po prostu wkładamy go do słoików i wysyłamy do sterylizacji na 20 minut, jeśli słoiki mają 0,5 litra.

Domową przyprawę do śliwek na ostro, przygotowaną według prostego przepisu, który zaproponowałeś, należy przechowywać w chłodnym miejscu. Zalecamy zwrócenie uwagi na oświetlenie - przedmiot przechowywany w jasnym świetle może zmienić swój apetyczny śliwkowy kolor na brzydko matowy. Informacje zwrotne w komentarzach są dla nas jak zawsze ważne.


Zobacz podobne przepisy

» » Najlepsza pikantna przyprawa śliwkowa na zimę to wyśmienity preparat śliwek i przypraw do mięs i nie tylko.