Dżem śliwkowy z miętą i cynamonemSłodkie, tylko miodowe plastry śliwki, długo gotowane do miękkości w cukrze, są bardzo aromatyczne. Ale szczególny urok dżemu nadają świeże nuty mięty i lekki aromat cynamonu. Połączenie jest po prostu niesamowite. Robienie powideł śliwkowych z miętą nie jest szybkie, ale w rzeczywistości bardzo mało kłopotliwe. Wystarczy kilka razy zagotować miskę dżemu i włożyć do słoików. W międzyczasie, gdy przedmiot jest gotowany, ręce są całkowicie wolne, więc możesz zająć się innymi sprawami, na przykład wyświetlić przepis marynowane śliwki z wódką.
Ale co za pyszny powój śliwkowy z nutą mięty. Słodycz można po prostu zjeść łyżeczką, rozprowadzić na chlebie i podawać z herbatą. Możesz również użyć dżemu jako nadzienia do wszelkich wypieków..

Dżem śliwkowy z miętą - przepis ze zdjęciem.Składniki do przygotowania powideł śliwkowych
Potrzebne nam składniki:


- 1 kg. drenaż
- 0,5 kg cukru pudru
- szczypta mielonego cynamonu (lub laski)
- kilka gałązek mięty


wyciągnij nasiona ze śliwki
Ilość cukru zawartego w dżemie śliwkowym zależy od tego, jak słodkie są Twoje owoce. Jeśli mają dobrą kwaskowatość, musisz dodać kilogram. Ale w przypadku miodu wystarczy połowa.
Myjemy śliwki, wyjmujemy łodygi. Najpierw kroimy go na połówki, aby wygodnie było wyciągnąć kość. Możesz to tak zostawić, a niektórzy lubią dzielić każdą z nich na kilka kolejnych części. Powinieneś dostać zgrabne małe plasterki. Ale niezbyt cienkie, w przeciwnym razie w wyniku gotowania zamieniają się w kleik. Dobry wynik uzyskasz, jeśli przekroisz część na pół, a drugą na cieńsze plasterki..
Owoce posyp cukrem
Owoce posyp cukrem. Wygodne jest to robić warstwami, aby piasek równomiernie pokrył wszystkie kawałki.
tak śliwki zostawić na całą noc
Aby owoce zaczęły soku, a cukier się stopił, należy je tak zostawić na całą noc. Następnie rano możesz bezpiecznie rozpocząć gotowanie. Minimalny czas takiej impregnacji to 3-4 godziny. Nie jest krytyczne, jeśli górna warstwa cukru nie jest całkowicie stopiona. Gotowość możesz sprawdzić lekko przechylając miednicę. Jeśli płyn już zgromadził się na dnie, czas zacząć gotować.Umieszczenie przygotowanych śliwek w rondelku
Przygotowane śliwki wkładamy do rondla, gdzie je ugotujemy. Wskazane jest, aby wybrać naczynia ze stali nierdzewnej. Włącz średnie ciepło, możesz nawet trochę zmniejszyć. I doprowadzić do wrzenia. Pamiętaj, że nie musisz mieszać. Po pięciu minutach gotowania wyjmij z pieca.
włóż miętę i cynamon do wrzącego dżemu
Dopiero gdy jest zupełnie zimno, zaczynamy gotować i gotować ponownie. Powtarzamy to kilka razy - od dwóch do czterech. Ostatni raz wrzuć miętę i cynamon do gotującego się powidła śliwkowego.
zwiększyć czas gotowania do 15 minut
Tym razem wydłużamy czas gotowania do 15 minut..
sterylizowane, suche słoiki napełniamy gorącym dżemem
Następnie wyjmujemy miętę i sterylizowane, suche słoiki napełniamy gorącym dżemem.


przepis na powidła śliwkowe z cynamonem i miętą
Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.
Starinskaya Lesya
Zobacz także, jak możesz to zrobić suszone śliwki w domu.
Zobacz podobne przepisy

» » Dżem śliwkowy z miętą i cynamonem