Marynowane śliwki z wódkąCo może być smaczniejszego niż słoik marynowanych śliwek? Zwłaszcza jeśli za oknem jest zamieć i -35 mrozów. Ten przysmak okazuje się po prostu niesamowity, a wszystko dlatego, że przepis jest bardzo nietypowy, bo do przygotowania marynaty używa się niewielkiej ilości wódki. Jeśli wódki nie ma w arsenale, to w ogóle nie stanowi problemu, bo można ją spokojnie zastąpić koniakiem. Dzięki niemu owoce w puszkach będą jeszcze smaczniejsze i bardziej aromatyczne..
Kiszone śliwki, przepis, na który proponuję, to przysmak, który może służyć jako samodzielne danie. Należy jednak zaznaczyć, że jako nadzienie np. Do placków czy placków ten rodzaj utrwalenia również będzie po prostu niezastąpiony..
Zimą zawsze rozpieszczam rodzinę pysznym plackiem śliwkowym. Okazuje się, że jest tak przewiewny i smaczny, że bardzo, bardzo trudno jest wyrazić słowami jego smak. Okazuje się nie mniej smaczne marynowana wiśnia, radzimy zanotować przepis.

Składniki:
- 300 gramów dojrzałej śliwki,
- 0,5 szklanki cukru (mniej więcej, według własnych upodobań),
- 0,5 szklanki wody,
- 2 łyżeczki wódki (na jeden słoik)Wymagane składniki
Przede wszystkim dokładnie umyjemy dojrzałe śliwki pod bieżącą wodą. Następnie włóż je do słoików.


włożyć śliwki do słoików
Następnie przygotujmy syrop. Aby to zrobić, połącz wodę z cukrem w głębokiej misce lub kadzi, zagotuj wodę. Zalej śliwki powstałą marynatą. Niektórzy dodają do marynaty również liść laurowy i ziarna pieprzu. Cóż, jeśli chcesz, możesz trochę poeksperymentować i zamknąć jeden słoik z głównymi składnikami, a drugi, na przykład, z dodatkiem liści laurowych i ziaren pieprzu.


napełnij syropem


syrop
Następnie dodaj wódkę.


dodaj wódkę
Mocno zwiń słoiki pokrywkami, jeśli pokrywki są zakręcone, po prostu je przykręć.
Obróć słoiki ze śliwkami i zawiń je kocem. Gdy marynowane śliwki całkowicie ostygną, zabieramy je do spiżarni lub piwnicy.
Oto marynowane śliwki z wódką, które warto dostać! W naszym dziale znajdziesz jeszcze ciekawsze przepisy marynowanie, koniecznie sprawdź!
» » Marynowane śliwki z wódką