Dżem śliwkowy z cynamonemDżem śliwkowy z cynamonem - brzmi przepysznie, zgadzam się. Jednocześnie przepis na zimę jest bardzo prosty, a dżem okazuje się bardzo smaczny i aromatyczny. Cynamon nadaje temu kawałkowi charakterystyczny smak. Taki dżem ze śliwek nadaje się na poranne tosty z masłem, dobrze komponuje się również z płatkami owsianymi, w razie potrzeby można nadziać otwarte kruche ciasta, tartaletki z powidłami śliwkowymi, przekładać słodkie ciasta, biszkopty, bułki.

67dcc45.jpg] Składniki [/ img] [/ align]
Składniki:
- śliwki - 700 g-
- cukier - 700 g-
- laski cynamonu - 1-2 szt.Przygotuj śliwki
Warto więc od razu zauważyć, że ostateczny efekt i smak dżemu zależą od wybranej odmiany śliwek. Jeśli na rynku trafisz na duże, mięsiste śliwki o miodowym smaku, nie wahaj się, weź je. Po wybraniu śliwek umieść je w głębokiej misce lub misce, spłucz w kilku wodach, osusz śliwki rozprowadzając je na ręczniku kuchennym w jednej warstwie.


Oddziel śliwki od nasion
Z reguły takie śliwki są bardzo łatwe w czyszczeniu, jeśli tylko trochę na nie naciskasz, kamień wychodzi z łatwością. Z każdej śliwki usuwamy ogony i kości.


Zmiel w blenderze
Powstałe połówki śliwek wkładamy do miski blendera z metalowym nożem. Zetrzyj śliwki na purée, aż będą gładkie, przy najwyższej mocy potrwa to do minuty. Jeśli nie masz blendera, użyj konwencjonalnej maszynki do mielenia mięsa, po prostu zainstaluj grill z najdrobniejszymi frakcjami.


Dodaj sól i cukier
Pozostaje ostatni proces - przecier śliwkowy wlewamy do garnka o grubych ścianach, odpowiednia jest również zwykła misa, w której wiele gospodyń domowych robi dżem. Przecier lepiej jest wcześniej zważyć, ponieważ waga będzie się różnić przed i po obieraniu i przecieraniu śliwek. Po poznaniu dokładnej ilości przecieru śliwkowego dodaj porcję cukru w ​​takiej samej ilości. Natychmiast dodaj cynamon, możesz dodać 1-2 pałeczki lub 1,5-2 łyżeczki mielonego cynamonu. Rondel wysyłamy do pieca, włączamy średnie ogrzewanie palnika, nie wychodzimy z pieca. Dżemy śliwkowe gotować pod stałym nadzorem, usunąć pianę i ciągle mieszać, zapobiegając przypaleniu się śliwek na dnie.


Dodaj cynamon
Czas gotowania waha się od 10 do 25 minut. Gotowość sprawdzamy kroplą - wlej odrobinę dżemu śliwkowego na płaski talerz, jeśli kałuża pozostanie na miejscu, dżem jest gotowy. Usuń laskę cynamonu i wyrzuć.


Dżem śliwkowy z cynamonem na zimę: przepis ze zdjęciem
Wlej dżem do sterylnych słoików dowolnej wielkości, szczelnie zamknij, ostudź pod kocem, do góry nogami. Resztę dżemu bierzemy natychmiast do testów. Przechowywanie dżemu śliwkowego cynamonowego w chłodnym pomieszczeniu.

Smacznego!
Zalecamy również gotowanie dżem morelowy z orzechami na zimę.
» » Dżem śliwkowy z cynamonem