Pięciominutowy dżem wiśniowy z pestkami: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Możesz ugotować dwa rodzaje dżemu z wiśni: z kością i bez. Różnią się pracochłonnością procesu, smakiem, terminem przydatności do spożycia i sposobem dalszego użycia. Obieranie wiśni to dość żmudna praca, która zajmuje dużo czasu. Jeśli jednak planujesz dodać konfiturę wiśniową do wypieków lub deserów, to pestki należy usunąć..

konfitura wiśniowa pięć minut

 

Ta metoda pozwala znacznie wydłużyć okres przydatności do spożycia (3 lata) w porównaniu do preparatu z nasionami (1 rok). To jest tylko konfitura wiśniowa z pestkamiokazuje się być bardziej aromatyczny i idealny do domowego picia herbaty. Aby zaoszczędzić czas, możesz nie tylko pozostawić jagody w całości, ale także ograniczyć się do jednego krótkiego gotowania.. Dżem wiśniowy pięciominutowy z nasionami zachowuje smak i kolor świeżych jagód.

Składniki:

  • obrana wiśnia - 1 kg;
  • cukier granulowany - 1 kg 200 g.

konfitura wiśniowa pięć minut

Pięć minut konfitura wiśniowa z pestkami: przepis

Aby gotować przez pięć minut, musisz wybrać mięsiste, dojrzałe jagody. Ich miąższ powinien być soczysty, ale jędrny. Owoce powinny być zdrowe, nie robaczywe i wolne od zgnilizny. Wiśnie przelać do durszlaka lub sitka i opłukać w zimnej wodzie. Następnie należy poczekać, aż jagody wyschną..

konfitura wiśniowa pięć minutWiśnie należy oddzielić od szypułek. W takim przypadku całkowita waga owocu nieznacznie się zmniejszy. Na masę obranych wiśni należy się skupić przygotowując syrop. Na 1 kg wiśni z pestką, ale bez łodyg potrzeba 1,2 kg cukru pudru.

konfitura wiśniowa pięć minut

Cukier wnika powoli w całe jagody. Aby ułatwić dostęp syropu do miąższu owocu, wiśnię należy zanurzyć w gorącej wodzie (90 stopni) na 1 minutę. Po blanszowaniu wiśnie należy schłodzić zalewając zimną wodą. Następnie owoce należy ponownie wysuszyć. Wlej przygotowane jagody do głębokiego rondla. Wiśnię należy posypać pół-granulowanym cukrem i pozostawić na 6 godzin.

pięciominutowy dżem wiśniowy z pestkami

Po tym czasie owoce zmiękną i wypuszczą sok.

pięciominutowy dżem wiśniowy z pestkami

Ostrożnie odcedź płyn, dodaj do niego pozostały granulowany cukier i zagotuj mieszaninę. Gotuj na małym ogniu, aż będzie przezroczysty. Następnie wlej wiśnię powstałym syropem. Dżem należy powoli doprowadzić do wrzenia. Nie trzeba go mieszać, aby jagody nie były zgniecione. Po ugotowaniu dżem należy gotować przez 5 minut na dużym ogniu.

pięciominutowy dżem wiśniowy z pestkami

Powstałą bogatą pianę należy usunąć, w przeciwnym razie może sprowokować proces fermentacji w słoiku z dżemem. Zatrzymaj gotowanie po 5 minutach..

pięciominutowy dżem wiśniowy z pestkami

Skończonepięciominutowy dżem z wiśni z kamieniem należy przenieść do sterylnego suchego słoika. 1 kg obranych wiśni i 1 kg syropu cukrowego bez wody daje 1 l dżemu. 

konfitura wiśniowa z pestką przepis pięć minut

Słoik szczelnie zamknij i zawiń w koc, aż całkowicie ostygnie. Następnie dżemy można przechowywać w lodówce lub zimnej piwnicy..

konfitura wiśniowa z pestką przepis pięć minut


Zobacz podobne przepisy

» » Pięciominutowy dżem wiśniowy z pestkami: przepis krok po kroku ze zdjęciem