Przepis na robienie suszonych truskawek ze zdjęciami krok po kroku na zimę w domu

suszone truskawki

Opis

Suszone truskawki ma niską zawartość kalorii i ma wiele przydatnych właściwości. W przeciwieństwie do bardzo agresywnego zamrażania owoców i jagód na zimę, składniki praktycznie nie tracą witamin podczas suszenia i obróbki cieplnej. Dzięki temu możemy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne witaminy na cały sezon zimowy. Jak używać suszonych truskawek? Sposobów jest wiele, a dodatkowo Twoja wyobraźnia. Przede wszystkim z suszonych jagód przygotowywane są wspaniałe herbaty, kompoty i inne napoje.. Pokrojone truskawki można wykorzystać jako składnik innych deserów.

Przepis na zdjęcia krok po kroku pokaże Ci w najbardziej szczegółowy sposób, jak szybko i łatwo samodzielnie suszyć truskawki. Do takiego przedmiotu należy użyć suszarki elektrycznej, a ze względu na jej brak piekarnik. Procesy suszenia są różne, aw specjalnej suszarce wszystko będzie znacznie łatwiejsze. Niektórzy ludzie suszą owoce i jagody bez żadnych dodatkowych urządzeń, po prostu pozostawiając kawałki jedzenia, aby same osiągnęły wymagany stan. Idealny zimowy preparat truskawkowy pozwoli Ci cieszyć się smakiem truskawek i lata przez całą zimę. Zacznijmy zbierać suszone truskawki w domu.

Składniki

 • Truskawka do smaku

Kroki

 1. Pierwszym krokiem jest wybranie dojrzałych truskawek mniej więcej tej samej wielkości, chociaż ta pozycja jest bardziej dla pedantów. W trakcie suszenia truskawki będą się zmniejszać, a ich wygląd nie będzie miał żadnego znaczenia. Wszystkie zebrane lub zakupione truskawki wrzuć do durszlaka i dobrze spłucz w zimnej wodzie. Truskawki rozprowadzamy na ręczniku do wyschnięcia, po drodze usuwamy zielone łodygi. Przygotowane truskawki przekrój na pół i połóż na suszarce, jak pokazano na zdjęciu.

  pokrój truskawki 2. Zwróć uwagę na to, jaki rodzaj truskawek Ci smakuje i pamiętaj, że jeśli jest kwaśny, proces suszenia sprawi, że kwas będzie jeszcze bardziej skoncentrowany.. W razie potrzeby truskawki można słodzić, na przykład zanurzając je w słodkim wrzącym syropie.

  w suszarce elektrycznej

 3. Możliwe jest również wysuszenie całych jagód, chociaż potrwa to znacznie dłużej. Jeśli chcesz, możesz spróbować przygotować takie truskawki na zimę..

  suszyć do ugotowania

 4. Na suszarce elektrycznej ustaw ją na około 50 stopni i susz truskawki, aż będą ugotowane. Gotowy stan można zobaczyć na zdjęciu. Cały proces trwa od 12 do 24 godzin, w zależności od złapanej truskawki. Gotowy produkt musi być zapieczętowany, aby jak najdłużej zachować jagody, a następnie schowany w suchym, ciemnym miejscu. Suszone truskawki są gotowe na zimę, można z nich zaparzyć herbatę.

  truskawki na zimę

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Przepis na robienie suszonych truskawek ze zdjęciami krok po kroku na zimę w domu