Przepis na suszenie truskawek krok po kroku

Suszenie truskawek To kolejny sposób na zebranie tej pysznej, pachnącej wiosennej jagody na zimę, która nie jest tak popularna jak Dżem truskawkowy lub dżem, jednak suszone truskawki można znaleźć również w spiżarniach.Przepis na suszenie truskawek krok po kroku

Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się temu, co jest suszenie truskawek, a także nauczyć się zbierać suszone truskawki w domu. W końcu truskawki to ogólnie dostępna smaczna i delikatna jagoda ogrodowa, której zagorzałymi wielbicielami są zarówno małe dzieci, jak i dorośli.Pomimo obróbki cieplnej jagoda ta zachowuje prawie wszystkie walory smakowe, a także użyteczne substancje i witaminy, owoce i niezrównany aromat nie pozostawiają.
więc, suszenie truskawek - przepis ze szczegółowym opisem.
Scena pierwsza. Starannie sortujemy świeże dojrzałe truskawki, usuwamy zgniecione i zepsute jagody. Następnie myjemy zielone łodygi, a następnie spłukujemy, umieszczając w durszlaku w zimnej wodzie, i upewnij się, że spłyną, a także suszymy, rozprowadzając je bawełnianą szmatką lub drewnianą deską do krojenia na godzinę..
Etap drugi. Następnie cienkim ostrym nożem ostrożnie pokrój każdą jagodę na kilka plasterków, ułóż małe jagody w całości.
Etap trzeci. Ułóż przygotowane plasterki truskawek na blasze do pieczenia, w rzędach, tak aby była między nimi niewielka odległość, około półtora centymetra.

Przepis na suszenie truskawek krok po kroku

Etap czwarty. Następnie podgrzewamy piekarnik do sześćdziesięciu stopni Celsjusza, nie więcej, ponieważ truskawki to bardzo delikatna jagoda, aw wyższych temperaturach mogą się po prostu wypalić. Wkładamy do niego blachę do pieczenia na dwadzieścia do czterdziestu minut, w zależności od wielkości plasterków truskawek. Również proces suszenia truskawek, podobnie jak proces suszenie grzybów, można przeprowadzić w kuchence mikrofalowej, dzięki czemu nawet suszenie będzie szybsze i łatwiejsze.
Etap piąty. Po upływie wskazanego powyżej czasu ostrożnie wyjmij blachę do pieczenia z piekarnika i ostrożnie wyjmij z niej każdy plasterek truskawki drewnianą łopatką, od razu rozłóż na blasze pokrytej papierem do pieczenia lub bawełnianą szmatką, pamiętając również o pozostawieniu niewielkiej odległości między owocami.
Etap szósty. Następnie tacę z truskawkami przenosimy na otwarte słońce, na przykład na parapet lub balkon, gdzie powinna wreszcie wyschnąć, odżywić się letnim słońcem i ciepłem, pachnieć i delikatnie.
Etap siódmy. Po kilku dniach drugiego etapu suszenia ostrożnie wyjmij plasterki truskawek ze słońca i umieść je w specjalnej naturalnej tkaninie lub w woreczkach z gazy do dalszego przechowywania..
Etap ósmy. Do przechowywania przenosimy suszone truskawki do chłodnego miejsca, do którego nie dociera światło słoneczne. W takich warunkach truskawki mogą być przechowywane przez bardzo długi czas, jednak eksperci od zakupów zalecają spożywanie ich w pierwszym roku, ponieważ z każdym kolejnym rokiem jagody będą coraz bardziej tracić swoje korzystne właściwości i witaminy, chociaż nie ulegną pogorszeniu.

Przepis na suszenie truskawek krok po kroku

Kompot można zrobić z suszonych truskawek lub po namoczeniu go trochę we wrzącej wodzie dodać do wszelkich domowych wypieków - ciast, placków, bułek, naleśników, bułeczek, bułeczek itp. Również z suszonych truskawek lub z innych mrożone jagody można przygotować wiele pysznych deserów i sałatek owocowych.
Zobacz podobne przepisy

» » Przepis na suszenie truskawek krok po kroku