Domowe puree z rabarbaru, jak zrobić tłuczone ziemniaki na zimę smacznie i dobrze.

przecier z rabarbaru

Odpowiedni puree z rabarbaru to półprodukt, który pomoże każdej gospodyni domowej i da jej możliwość popisu w każdej chwili swoimi kulinarnymi umiejętnościami..Składniki: Rabarbar, cukier
Czas do zakładki: Wiosna

Jak zrobić przecier z rabarbaru na zimę, aby był dobry i smaczny? Powiemy Ci wszystko w porządku, szczegółowo i krok po kroku.

Najpierw należy przygotować łodygi rabarbaru, obrać je, opłukać i pokroić na 2-3 cm kawałki. Przygotowane 2,5 kg kawałki rabarbaru włożyć do rondla ze stali nierdzewnej, dodać 1 kg cukru i wysłać do dobrze nagrzanego piekarnika tak, aby kawałki rabarbaru stał się miękki. Aby rabarbar nie przypalił się w piekarniku, delikatnie wymieszaj. Gdy rabarbar będzie miękki, wyjmij go z piekarnika i przetrzyj lub zmiel w maszynce do mięsa. W rondelku lub misce ze stali nierdzewnej zagotować puree i palić, aż zagotuje się do gęstej śmietany. W razie potrzeby dodaj przyprawy (miętę, wanilię lub cynamon) i szybko rozprowadź puree sterylizowane banki. Następnie włóż słoiki z puree ziemniaczanym do rondla i sterylizować 20-minutowe półlitrowe lub 30-minutowe puszki. Zwiń puszki i odwróć je. Po ostygnięciu przechowywać w chłodnym miejscu.

przecier z rabarbaru

Teraz, wiedząc, jak zrobić tłuczone ziemniaki Rabarbar, można przygotować preparat na zimę, az gotowego puree z rabarbaru w przyszłości szybko przygotować mus, galaretkę lub galaretkę, a także wykorzystać jako nadzienie.


Zobacz podobne przepisy

» » Domowe puree z rabarbaru, jak zrobić tłuczone ziemniaki na zimę smacznie i dobrze.