Przyprawa do czosnku pomidorowego

Można nazwać bardzo popularne wśród wszystkich hostess przetwory pomidorowe na zimę - to soczyste warzywo jest zarówno konserwowane, jak i solone, a do tego przygotowywany jest pyszny domowy sok pomidorowy.
Przygotowanie przypraw z pomidorów z czosnkiem może to zrobić nawet początkująca gospodyni, nie jest to trudniejsze niż zrobienie adiiki - w rezultacie otrzymasz doskonałą przyprawę, nie gorszą niż słynny Abchaz.

Przyprawa do czosnku pomidorowego

więc, przygotowanie do przypraw, który pojawia się wśród dostawców pod nazwami „Cobra”, „Ogonyok” i „Gorloder”, zaczyna się od tego, że należy pobrać 1 kg dojrzałych pomidorów, umyć je i pokroić na połówki. Następnie musisz usunąć łodygę, położyć połowę pomidora na grubej tarce (nie zapomnij zastąpić głębokiej miski) i delikatnie przetrzeć miazgę. Skórkę, która pozostaje, wystarczy wyrzucić. Jeśli jeszcze mniej pracochłonną metodą są pomidory, bezpośrednio ze skórką, można je przewijać w maszynce do mięsa.
Powstałe puree należy wlać do rondla, lekko posolić i doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu. Zagotować pamiętając o wymieszaniu do wymaganej grubości. Jednak czas trwania tego etapu będzie ważny, jeśli gotujesz surowy pomidor na zimę, jeśli właśnie zdecydowałeś się przygotować przyprawę do natychmiastowego podania, możesz gotować tylko przez 5 minut.
100 g czosnku obrać, przecisnąć przez praskę i dodać do niej mielony pieprz, można też dodać gorzki pieprz. Dodaj tę pikantną mieszankę do pojemnika z koncentratem pomidorowym. Wszystko wymieszaj, posol do smaku i gotuj przez kilka minut.
Przygotowaną przyprawę wlej do przygotowanego pojemnika, zamknij i umieść w chłodnym miejscu do przechowywania. Ta przyprawa może być podawana na stół z dowolnym daniem..
» » Przyprawa do czosnku pomidorowego