Kompot truskawkowy

Czy jesteś już pełen świeżych truskawek? Następnie sugerujemy spawanie kompot truskawkowy na zimę. Dlaczego nie! Jeśli sezon w pełni. W końcu to się wkrótce skończy i trzeba mieć czas na zaopatrzenie się w pyszny kompot, nie zapominając o tym Dżem truskawkowy, dżem i inne napary truskawkowe. Dlatego zawijamy kompot do słoików i cieszymy się nim aż do następnego zbioru.!

Kompot truskawkowy

Przepis na zimę „kompot truskawkowy”

Świeże truskawki są sortowane i sortowane. Wybiera się z niego tylko nieuszkodzone, dojrzałe jagody. Ogony i działki są z nich usuwane. Truskawki są dokładnie myte pod bieżącą wodą w durszlaku. I nie myj wszystkiego od razu, nie wkładaj dużo do durszlaka. W przeciwnym razie trudno będzie umyć cały drobny śmieci i piasek, który osiadł na jagodach..Trzylitrowe puszki są sterylizowane. Ale możesz też po prostu dokładnie je umyć, wysuszyć - i oparzyć metalowe pokrywki wrzącą wodą. Truskawki są układane w bankach, wypełnione nimi przez jedną czwartą całkowitej objętości. Jeśli wybrane zostaną jagody tego samego rozmiaru, po rozłożeniu można nawet policzyć tę samą określoną ilość truskawek na każdy słoik.

Kompot truskawkowy

Pyszny kompot truskawkowy przygotowany z syropem cukrowym. Aby przygotować syrop, na patelnię wlewa się potrzebną ilość wody. Wodę doprowadza się do wrzenia i wlewa do niej cukier w ilości 1 szklanki na litr wody. Po rozpuszczeniu cukru syrop uważa się za gotowy.

Po zawinięciu słoików truskawek ręcznikiem i postawieniu ich na gorącej podstawce, ugotowany syrop ostrożnie wlewa się do nich cienkim strumieniem dokładnie na środku szyi. Zapobiegnie to pękaniu szklanego słoika. Pełne słoiki przykrywa się przygotowanymi pokrywkami i bez zwijania umieszcza do sterylizacji w bardzo lekko wrzącej wodzie na 10 minut.

Następnie pokrywki są hermetycznie zwijane, sprawdzana jest szczelność uszczelki. Słoiki z kompotem są odwracane do góry dnem i zawijane.

Kompot truskawkowy

W celu ochrony możesz zastosować inny Przepis na „Kompot truskawkowy”, a raczej sposób. Na nim po wlaniu wrzącego syropu owinięte puszki przechowuje się przez 7 minut, po czym syrop odsącza się, ponownie zagotowuje i ponownie wlewa do jagód. Ta operacja jest powtarzana trzykrotnie. Puszki można zwinąć bez sterylizacji.

To wszystko! Kompot na zimę z truskawek jest gotowy. Teraz możesz śmiało powiedzieć, że spełniłaś swój obowiązek gospodyni domowej, aby zbierać truskawki, a Twoja rodzina otrzyma niezbędną porcję witamin w zimnych porach roku..


» » Kompot truskawkowy