Czekoladowy mus jabłkowy na zimęSpośród wielu oryginalnych przepisów na mus jabłkowy chyba najbardziej interesująca i niezwykła jest czekolada, bo ugotujemy ją z dodatkiem masła i kakao. Pomimo tak złożonej i smacznej nazwy, w rzeczywistości jest bardzo prosta w przygotowaniu, nawet młoda niedoświadczona gospodyni domowa może ją ugotować.

Jeśli tak cudowne puree ziemniaczane podawane są do porannych naleśników lub naleśników, to takie śniadanie stanie się prawdziwym świętem dla Twoich dzieci, z chęcią wchłoną wszystko, na czym można się rozgnieść. Może być również używany do nadziewania bułek, ciast, tartaletek..


Nalewamy sobie dużą filiżankę pachnącej herbaty ziołowej, bierzemy upragniony słoiczek czekoladowych przysmaków, przykrywamy się kocem i wchłaniamy ten przysmak, zapominamy o dietach, problemach, złym nastroju.

Bardzo ważne jest, aby w procesie gotowania wybrać odpowiednie jabłka, aby uzyskać delikatny delikatny aromat, bierzemy tylko dojrzałe, soczyste jabłka odmian słodko-kwaśnych. Pamiętaj, aby usunąć skórkę, oczyścić tunele czasoprzestrzenne i nasiona.

Bierzemy tylko najświeższe i najwyższej jakości masło, zwróć uwagę na to, że jego zawartość tłuszczu to min. 82,5%.

Kakao w proszku najlepiej spożywać ze zwykłym kakao w proszku, które parzymy w mleku. Do składu rozpuszczalnego ziarnistego kakao zawiera wiele dodatków, które są zupełnie niepotrzebne w naszej konserwacji..

Słoiki na tłuczone ziemniaki przygotowujemy wcześniej, w tym celu myjemy je i sterylizujemy na parze lub w piekarniku i gotujemy pokrywki. Dlatego zrobimy wszystko, aby nasz przecier jabłkowy trwała dłużej.


Składniki do przygotowania dżemu czekoladowego jabłkowego na zimę
Składniki:

- jabłka słodko-kwaśne - 1 kg,
- masło 82,5% - 70 g,
- cukier granulowany - 250g,
- proszek kakaowy - 2 łyżki. l.jabłka obierz i zetrzyj na tarce
Przygotowane jabłka myjemy, obieramy nożem do obierania warzyw, następnie kroimy na połówki i koniecznie usuwamy pestki i rdzeń.
Następnie mielimy jabłka na tarce lub za pomocą robota kuchennego, aby uzyskać jednorodną gęstą masę jabłkową..
gotować na wolnym ogniu przez 30-40 minut
Powstały mus jabłkowy wkładamy do rondla z grubym dnem lub miski, w której zwykle gotujemy dżem. Szybko doprowadzić masę do wrzenia, usunąć pierwszą pianę, usunąć ogień i gotować na wolnym ogniu przez kolejne 30-40 minut, usunąć pianę, która okresowo pojawia się na powierzchni przecieru.
dodać masło, cukier i kakao w proszku
Teraz dodaj masło, cukier i kakao w proszku.wymieszać masę
Dokładnie wymieszać.

dusić
Nadal gotujemy nasz czekoladowy mus jabłkowy przez kolejne pół godziny.włożyć czekoladowy mus jabłkowy do słoików
Gorący czekoladowy mus jabłkowy włożyć do gotowych słoików i natychmiast zamknąć pokrywkami. Odwracamy puszki do góry nogami, przykrywamy kocem i zostawiamy w tej formie, aż całkowicie ostygną.
Czekoladowy mus jabłkowy na zimę
Po kilku dniach mus jabłkowy będzie gotowy i można go przechowywać.
Smacznego!przepis na czekoladowy mus jabłkowy na zimę
Zalecamy również spróbować przecier gruszkowy.
Starinskaya Lesya
» » Czekoladowy mus jabłkowy na zimę