Dżem śliwkowy w piekarnikuLato to wspaniały czas dla wszystkich hostess. Witryny supermarketów wypełnione są świeżymi warzywami, owocami i jagodami. Jak nie wykorzystać tej sytuacji i nie przygotować słoika z apetycznym blankiem na zimę, czy to na słono, czy na słodko. Z pewnością wielu z nas ma domową książkę kucharską, w której z roku na rok zapisujemy ulubione przepisy na pikle, pikle, słodkie przetwory. Zbiory idą pełną parą. A zbiory w tym roku są bardzo dobre. W moim ogrodzie jest dużo śliwek, z których przygotujemy najsmaczniejsze dżem. I ugotujemy to w niecodzienny sposób. Proponuję gotować powidła śliwkowe w piekarniku. Odmiana śliwkowa, szczerze mówiąc, nawet ci nie powiem. Owoce duże, okrągłe z czerwonym odcieniem. Ponieważ ugotujemy dżem z całymi owocami, musisz użyć gęstej śliwki, aby nie zagotowała się podczas gotowania. Wszystkie wadliwe owoce należy usunąć z masy całkowitej. Obliczanie produktów jest przeznaczone dla kilku puszek o pojemności 280 g.


Składniki do przygotowania powideł śliwkowych w piekarniku
Wymagane produkty:
- śliwka 1250 g,
- cukier 700 g,
- cukier waniliowy 10 g,
- woda 150 ml.usuń pestkę ze śliwki
Więc weź śliwkę z twardą miazgą. Umieść w zlewie i dokładnie spłucz pod bieżącą zimną wodą. Pozwól, aby nadmiar płynu delikatnie spłynął. Teraz weź nóż, odetnij czapkę z boku ogona. Ostrożnie usuń kość ostrzem noża. Ta odmiana ma bardzo dobre usuwanie kości..


zrobić syrop
Wlej wodę do rondla. Dodaj cukier. Wyślij to do ognia. Ciągle mieszaj, aby rozpuścić ziarna cukru. Nie trzeba doprowadzać do wrzenia. Jeśli cały cukier się nie rozpuści, to w porządku.


włożyć do naczynia do pieczenia śliwek
Znajdź głębokie naczynie żaroodporne, którego możesz użyć do piekarnika. Przygotowane śliwki przełożyć do formy.


Dodaj syrop cukrowy
Dodaj syrop cukrowy. Wyślij śliwki do nagrzanego piekarnika. Wstaw do piekarnika na około 1-1,5 godziny. Temperatura 150-160 stopni. Ponieważ piekarniki każdego są inne, uważaj na śliwki. Od czasu do czasu otwieraj drzwi i delikatnie mieszaj, aby nie uszkodzić owoców. Kiedy śliwki są wyciśnięte, syrop powinien powoli bulgotać..


odstawić do ostygnięcia
Następnie wyjmij formę z piekarnika i pozostaw do ostygnięcia do jutra. Powinny być dobrze karmione syropem. Jak widać na zdjęciu, owoc nieco się zmniejszył. Następnego dnia ponownie wyślij formę ze śliwkami do piekarnika w tej samej temperaturze na 1 godzinę.


piec przez 1 godzinę
Następnie ponownie wyjmij z piekarnika i pozostaw do całkowitego ostygnięcia. Jak widać, na tym etapie śliwka wyraźnie się pomarszczyła, ale nadal pozostaje na wierzchu. Syrop stał się bardziej bursztynowy. Po 2-3 godzinach wyślij śliwkę po raz trzeci do piekarnika na 1 godzinę. Syrop powinien powoli bulgotać.


Syrop stał się bardziej bursztynowy
Śliwka była dobrze nasycona syropem i opadła na dno. Syrop zgęstniał bardziej. Sterylizuj słoiki z pokrywkami.


rozłóż na banki, zwiń
Gorącą konfiturę śliwkową z piekarnika wlać do słoików i szczelnie zamknąć. Nie musisz tego odwracać. Pyszne blanki dla Ciebie!


Dżem śliwkowy w piekarniku
z szacunkiem. Svetlaya. podziękować.


przepis na powidła śliwkowe w piekarniku
Proponuję też gotować powolny garnek śliwkowy.
» » Dżem śliwkowy w piekarniku