Dżem `śliwka w czekoladzie`. Przepis ze zdjęciem

Słodycze „Śliwka w czekoladzie” od dawna cieszą się popularnością, a ludowi rzemieślnicy od razu wymyślili sposób wytwarzania dżemu lub dżemu imitującego ten przysmak. Nie mogłem oprzeć się pokusie i postanowiłem spróbować tego, co z tego wyjdzie.

więc, dżem "Śliwka w czekoladzie" - Przepis

Do eksperymentu wziąłem trochę śliwki - 1 kg, do nich - 500 g cukru i 4 łyżki. łyżki proszku kakaowego.

Dżem śliwkowy w czekoladzie. Przepis ze zdjęciem

Śliwki należy umyć, odcedzić i przekroić na pół, usuwając pestkę, tak jak w przypadku zwykłego gotowania powidła śliwkowe. Do tego dżemu możesz wziąć dowolne śliwki, ale najlepiej nadają się suszone śliwki i niezbędny stan: kamień należy łatwo usunąć.

Dżem śliwkowy w czekoladzie. Przepis ze zdjęciemNapełnij śliwki cukrem i odstaw na 8-12 godzin, aby sok się wyróżniał.

Dżem śliwkowy w czekoladzie. Przepis ze zdjęciem

Gotujemy trzykrotnie gotując, aby maksymalnie zachować kształt niegotowanych śliwek, więc pierwszy raz doprowadzamy dżem do wrzenia, usuwamy piankę, wyłączamy ogień i zostawiamy do zaparzenia na 6-8 godzin.

Dżem śliwkowy w czekoladzie. Przepis ze zdjęciem

W zależności od właściwości odpływu możliwy jest dalszy rozwój dwóch opcji. Przy drugim podgrzewaniu może się zdarzyć, że skóra odpadnie z odpływu. W dżemie oddzielonym od owocu pogarsza smak, dlatego trzeba go złapać widelcem. Można to łatwo zrobić, jeśli woluminy są małe. A jeśli jest dużo kanalizacji? Lepiej jest wcześniej blanszować i usunąć skórę. W niektórych odmianach skóra jest zakonserwowana w połówkach śliwki i nie psuje smaku, jest to najbardziej preferowana opcja. Po drugim 10-minutowym wrzeniu dżem ponownie moczy się tak samo, jak za pierwszym razem..

Dżem śliwkowy w czekoladzie. Przepis ze zdjęciem

Po raz trzeci do podgrzanego dżemu dodaje się kakao w proszku, miesza i dżem "Śliwka w czekoladzie" gotuje się przez kolejne 5-10 minut, po czym wlewa się na gorąco do słoików i zwija.

Dżem Śliwkowy w czekoladzie. Przepis ze zdjęciem

Zwinięte banki jak Dżem truskawkowy, dobrze przechowywać w temperaturze pokojowej.

Dżem Śliwkowy w czekoladzie. Przepis ze zdjęciem

Dżem „Śliwka w czekoladzie” okazuje się być naprawdę cukierkowy - połówki śliwek w galaretowatej masie czekoladowej.


» » Dżem `śliwka w czekoladzie`. Przepis ze zdjęciem