Śliwka mrożona w syropie - niezwykły preparat na zimę

Śliwka mrożona w syropie

Śliwek na zimę można zbierać na wiele sposobów. Wolę trzymać śliwki w zamrażarce. Po zamrożeniu zachowuje smak, rodzaj produktu i witaminy. Śliwka mrożona w syropie jest przeze mnie najczęściej wykorzystywana do żywności dla niemowląt, deserów i napojów. Dzieci, które często źle jedzą, z przyjemnością jedzą taki kawałek..

Składniki: woda, cukier, śliwki
Czas do zakładki: Spadek

Do gotowania weź: stałą śliwkę 500 g, cukier - 100 g, wodę oczyszczoną - 100 g.

Jak zamrozić śliwki w syropie

Owoce dokładnie umyj, pokrój na dwie części i usuń kość.

Śliwka mrożona w syropieZasypiaj z cukrem.

Śliwka mrożona w syropie

Delikatnie wymieszaj i odstaw na godzinę, aby sok ze śliwek pozostawił.

Śliwka mrożona w syropie

Następnie wlej wodę w odpowiedniej ilości. Pozostaw na kolejną godzinę, pozwól śliwce zanurzyć się w powstałym syropie.

Śliwka mrożona w syropie

Obrabiany przedmiot zamrażam porcjami, w silikonowych foremkach. Do każdej formy wkładam 1-2 połówki śliwki i napełniam syropem.

Śliwka mrożona w syropie

Włożyłem do zamrażarki. Gdy dobrze stwardnieje, wyjmij go z formy i włóż do worka lub specjalnego mrozoodpornego pojemnika. Po rozmrożeniu śliwka okazuje się słodka, soczysta i nie rozmazuje się jak niektóre soczyste owoce i jagody. W zamrażarce taki przedmiot można przechowywać przez całą zimę..

Śliwka mrożona w syropie

Śliwki mrożone w syropie można wykorzystać do przyrządzenia różnych potraw. Z owoców przygotuj nadzienie do pieczenia. Z syropu zrobią się pyszne galaretki, galaretki, kompoty. Syrop można również stosować jako impregnat do ciast biszkoptowych. I wreszcie mrożona śliwka w syropie może być podawana jako samodzielny deser lub z bitą śmietaną. Latem będzie pysznie. Jak widać, możliwości wykorzystania takiego szablonu jest bardzo dużo..


Zobacz podobne przepisy

» » Śliwka mrożona w syropie - niezwykły preparat na zimę