Przysmaki ze śliwek marynowanych na zimę bez sterylizacji

Marynowane śliwki

Moje dzisiejsze przygotowanie to przepyszne marynowane śliwki z przyprawami, które odmienią Wasze wyobrażenie o używaniu owoców tylko w słodkiej konsystencji.

Składniki: goździk, piment, Liść laurowy, cukier, śliwki, ziarna czarnego pieprzu, ocet jabłkowy
Czas do zakładki: Lato, Spadek

Chcę od razu powiedzieć, że taka marynowana śliwka jest dobra zarówno jako batonik, do mięs, jak i jako pyszny deser. Przepis nie wymaga sterylizacji, ale jest to trochę czasochłonne. Ta metoda marynowania spodoba się nawet niedoświadczonym smakoszy i zajmie należne jej miejsce w Twojej książce kucharskiej. Proponuję opanować szczegółowy przepis ze zdjęciami krok po kroku dla wszystkich miłośników śliwek.

Będziesz musiał wziąć:

  • śliwki - 2 kg;
  • cukier - 700 gr;
  • ocet jabłkowy - 300 ml;
  • Liść laurowy;
  • ziarna czarnego pieprzu;
  • groszek ziele angielskie;
  • pąki goździka.

Jak marynować śliwki na zimę w domu

Aby przygotować taki blank, lepiej użyć niedojrzałych owoców z twardą skórką. Mogą to być odmiany „węgierski” lub „renklod”.Aby wykonać przedmiot, zaczynają się od tego, że śliwki są myte pod bieżącą wodą i suszone w durszlaku.

Marynowane śliwki

Owoce układa się warstwami w szerokiej misce emaliowanej lub ze stali nierdzewnej, posypując każdą warstwę przyprawami: liściem laurowym, goździkami, ziele angielskie i czarnym pieprzem.

Marynowane śliwki

Teraz powinieneś ugotować marynatę. Zagotuj ocet jabłkowy i maksymalnie rozpuść w nim cukier. Nie należy się mylić, że cukier nie rozpuści się całkowicie. W przyszłości śliwki będą wyciskać sok i powstaje jednorodna marynata.

Marynata do śliwek

Śliwki zalać gorącym syropem, przykryć czystym ręcznikiem i odstawić na kilka godzin..

Teraz należy uzbroić się w cierpliwość i dwa razy dziennie przez 5 dni napełniać odpływ gotowaną marynatą. W tym celu: rano i wieczorem należy odcedzić marynatę śliwkową, zagotować i ponownie wlać śliwki. Przez 3-4 dni owoce wypuszczą wystarczającą ilość soku, a marynata całkowicie je pokryje.

Marynowane śliwki

Po 5 dniach marynowane śliwki umieszcza się w sterylnych suchych słoikach i zalewamy gotowaną marynatą, przykrywamy pokrywkami i przewracamy. Przedmiot obrabiany jest przykrywany kocem, aż całkowicie ostygnie.

Marynowane śliwki

Pyszne marynowane śliwki posłużą jako wytrawna przekąska i wspaniale uzupełnią pieczone mięso czy rybę. Ta śliwka może być również używana do różnych deserów i wypieków..


Zobacz podobne przepisy

» » Przysmaki ze śliwek marynowanych na zimę bez sterylizacji