Wiśnie we własnym soku z cukremPustki na zimę, jak rozgrzewają duszę zimą, zwłaszcza gdy na dworze jest zamieć i mróz.
W tej klasie mistrzowskiej podzielę się z Tobą przepisem na zrobienie pysznego półfabrykatu. Wiśnie we własnym soku z cukrem na zimę i tak ugotujemy. Nawiasem mówiąc, ostatnio mówiłem ci, jak gotować naturalne wiśnie bez cukru.


Składniki do produkcji wiśni cukrowych
Aby więc przygotować wiśnie na zimę we własnym soku z cukrem, potrzebujemy:
- świeża dojrzała wiśnia,
- cukier granulowany.opłucz wiśnie
Przejdźmy do samego procesu gotowania. Bierzemy dojrzałe wiśnie do tej puszki, mrożone wiśnie nie będą działać. Sortujemy to. Usuwamy zgniłe i zepsute jagody. Zaleca się zbieranie wiśni z szypułkami, aby sok nie wypływał. Wiśnie myjemy dużą ilością wody. Wiśnie przełożyć na sito lub durszlak. Pozwól wodzie spłynąć. Oddzielanie łodyg.


wyodrębnij kości
Podzielić wszystkie wiśnie na około trzy części. Bierzemy 1/3 części i usuwamy pestki z wiśni za pomocą specjalnego urządzenia.


zalać wodą i zagotować
Przygotowane wiśnie bez pestek przełożyć do rondla. Wlej do niej około pół szklanki wody i gotuj wiśnie na małym ogniu przez dziesięć do piętnastu minut, aż całkowicie zmiękną.


przetrzyj przez sito
Odcedź wiśnię z uwolnionym sokiem na sito i przetrzyj drewnianą łyżką. W tym samym czasie przygotujemy banki. Oparzemy je wrzątkiem i suszymy. Pozostałe 2/3 pestek wiśni włożyć do czystych, suchych słoików. Lekko potrząśnij słoikiem z foczkami wiśniowymi. Ułóż powstałą mieszankę puree wiśniowego na małym ogniu. Dodajemy cukier do masy, bierzemy 300 gramów cukru na 1 litr masy. Wszystko dokładnie wymieszaj, aż całkowicie się rozpuści. Sok wiśniowy gotujemy przez 10-15 minut. Napełnione słoiki zalać gotującym się gotowym sokiem. Zakrywamy je pokrywkami i umieszczamy w garnku z gorącą wodą do sterylizacji. Sterylizujemy słoiki o pojemności 0,5 litra przez 20 minut. Po przetworzeniu puszki są hermetycznie zamykane i chłodzone.


Wiśnie we własnym soku z cukrem
Więc nasze wiśnie są gotowe we własnym soku z cukrem. Smacznego!

» » Wiśnie we własnym soku z cukrem