Śliwki na zimęOchrona domu staje się coraz bardziej doceniana. Ludzie nie chcą już kupować dżemów sklepowych, konfitur, kompotów i soków niewiadomego pochodzenia, smaku, jakości, ponieważ ich smak nie jest po prostu naturalny, ale sztuczny, ze wzmacniaczami smaku i skazanym glutaminianem sodu, który prawdopodobnie jest już obecny we wszystkich gotowych produktach supermarketów ... I ja poddałam się idei zdrowego odżywiania, zaopiekowałam się kilkoma ciekawymi, smacznymi i zdrowymi przepisami, które robię co roku, iw tym roku też miałam szczęście. Przyjaciel z daczy przyniósł całe wiadro pięknych dużych śliwek, które zamknąłem zgodnie z przepisem i chcę się nimi z tobą podzielić. Beznasienne marynowane śliwki na zimę według tego przepisu lubią wszyscy, zarówno moja rodzina, jak i moja dziewczyna. Nie daj Boże, dobre zbiory, abyś mógł każdego roku rozpieszczać swoich bliskich takimi pysznościami. Zwróć na to uwagę przepis ze zdjęciem śliwek we własnym soku na zimę.


niezbędne składniki
Składniki:

- śliwki - 3 kg.,
- cukier i olej roślinny w małych ilościach.nasmarować olejem
Wybieramy śliwki gęste, bo kruszone i miękkie nie nadadzą pożądanej konsystencji. Myjemy je i wyjmujemy kości, dzieląc je na dwie równe połówki.
Bierzemy pergamin i przykrywamy nim blachę do pieczenia z piekarnika. Dokładnie natłuść cały pergamin 1 łyżką oleju roślinnego i posyp cukrem. Aby cukier był równomiernie rozłożony, zrobiłem to przez sitko. Spójrz więcej jak zamrażać śliwki w plastrach.


Dodaj cukier


rozłóż śliwki
Połóż śliwki na wierzchu, obok siebie, posmaruj je olejem roślinnym na wierzchu silikonowym pędzelkiem i posyp cukrem.


wlewając olej


Dodaj cukier


włożyć do słoików
W piekarniku rozgrzanym do 150-160 stopni włóż blachę do pieczenia ze śliwkami na około godzinę, aż śliwki będą złotobrązowe. Zobacz więcej, jak gotować śliwki we własnym soku z cukrem na zimę.
Następnie wyjmujemy blachę do pieczenia z piekarnika, układamy śliwki i wlewamy powstały sok do wysterylizowanych słoików. Przykryj bez pestek marynowane śliwki na zimę. Wstawiamy do piekarnika na 10 minut w temperaturze 200 stopni, po czym zwijamy je pod pokrywką. Gotowe!
Smacznego!
» » Śliwki na zimę