Marynowana śliwka - domowy przepis. Razem, szybko i prosto marynujemy śliwki na zimę.

Marynowane śliwki

Przygotowując taką śliwkę, zaskoczysz wszystkich gości i krewnych różnorodnością przygotowań zimowych. Kiszona śliwka smakuje smacznie, ma przyjemny aromat ziół i lekko kwaśny posmak.

Składniki: anyż, goździk, piment, cynamon, cukier, śliwki, ocet winny

Gotowanie tego półfabrykatu na zimę będzie wymagało niedojrzałej śliwki .Na 1000 ml marynaty. woda: cukier granulowany - 0,3 kg., cynamon - 4 gr. goździki - 4 g., anyż gwiazdkowaty - 4 g; ziele angielskie - 4 g., esencja octu 80% - 8 g.

Jak marynować śliwki na zimę.

Śliwki

Najpierw trzeba je posortować, usunąć zepsute, kilkakrotnie dobrze spłukać wodą i ułożyć w słoikach.

Dalej marynować śliwkę. Aby to zrobić, przygotuj nadzienie: zagotuj wodę, osłodź, dodaj wszystkie przyprawy. Gotujemy przez 5-10 minut, na koniec nie zapomnij wlać octu.

Wszystko dobrze wymieszaj i przefiltruj przez grubą warstwę gazy. Podzielić równo przyprawy, które pozostały na gazie i włożyć do słoików ze śliwkami.

Niechłodzoną marynatę wlej do słoików. Zakryj wierzch żelaznymi nakrętkami i ustaw 0,5-litrowe słoiki na sterylizację na 15 minut i 1-litrowe na 20 minut. Zwiń kluczem i zawiń, aż ostygnie, dla lepszej sterylizacji.

Musisz przechowywać słoiki w piwnicy, piwnicy w temperaturze nie wyższej niż 18 stopni.

Takie marynowane śliwki doskonale nadają się jako dodatek do mięsa, ryb, drobiu. Czy próbowałeś przygotować taki śliwkowy blank? Podziel się wrażeniami z przepisu w recenzjach.


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowana śliwka - domowy przepis. Razem, szybko i prosto marynujemy śliwki na zimę.