Dżem śliwkowy z agrestemDżem śliwkowo-agrestowy na zimę, którego przepis ze zdjęciem proponuję, to rarytas na słodycze. Możesz go ugotować z przejrzałych jagód i owoców, ważne jest, aby owoce nie zostały zepsute. Przepis jest wygodny, ponieważ nie wymaga dodatkowego wysiłku w obróbce produktów - wszystko wkładamy do rondla z szczelną pokrywką, a następnie dobrze odparowaną masę przecieramy przez sito. Powstały przecier owocowy dopraw cukrem, imbirem, skórką z cytryny lub pomarańczy i zagotuj. Dżem śliwkowy agrestowy jest niesamowity!
Może być stosowany jako warstwa biszkoptów lub do nadziewania pączków i ciast..
Gotowanie zajmie 1 godzinę, z określonych składników otrzymasz 1 litr.
Składniki:
- śliwki czerwone - 1,5 kg-
- agrest - 500 g-
- cukier granulowany - 1,5 kg-
- imbir - 20 g-
- cytryna (skórka) - 1 szt.moja śliwka
Dojrzałe śliwki sortujemy razem z nasionami, usuwamy owoce ze śladami zepsucia, resztę myjemy dobrze w zimnej wodzie, wkładamy do pojemnika na dżem.


dodaj agrest
Sortujemy agrest, dodajemy do śliwek. Do tego dżemu możesz nawet użyć przejrzałych jagód..


blanszować owoce
Do śliwek i agrestu dodać trochę zimnej wody (ok. 150 ml), włożyć do pieca, szczelnie zamknąć pokrywką i gotować na parze przez 20 minut.


zmiel śliwki i agrest
Przecieramy owoce przez rzadkie sito, co pozwala jednocześnie pozbyć się pestek i skórek śliwek, jednocześnie w sicie pozostaną przypadkowo uwięzione resztki.


wymieszaj tłuczone ziemniaki z cukrem
Przecier owocowy wymieszać z cukrem pudrem, ponownie włożyć do pieca, doprowadzić do wrzenia, gotować 20 minut na dużym ogniu, usunąć pianę.


dodaj imbir i skórkę
Oczyść mały kawałek świeżego imbiru ze skóry, pokrój go drobno, usuń cienką warstwę skórki z cytryny. Dopraw imbirem i cytryną, gotuj przez kolejne 10 minut.


włożyć do słoików
Ciepłe czyste puszki w piekarniku przez 10 minut (temperatura 120 stopni). Gorącą masę pakujemy do słoików. Jeśli lubisz gładką i gładką konsystencję, przecedź przecier przez sito, aby usunąć skórkę i imbir, a następnie ponownie zagotuj..
Przykryj dżem agrestowy i śliwkowy pokrywkami lub woskowanym pergaminem, ostudź w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu. W temperaturze nie wyższej niż + 12 stopni.


Dżem śliwkowo-agrestowy na zimę: przepis ze zdjęciem
Spróbuj też gotować dżem morelowy z agrestem.
» » Dżem śliwkowy z agrestem