Dżem śliwkowy z kakao - przepis ze zdjęciem, jak przygotować się na zimę

powidła śliwkowe z kakao

Opis

Dżem śliwkowy z kakao brzmi bardzo nietypowo i jednocześnie bardzo atrakcyjnie. W efekcie otrzymamy płynne cukierki kandyzowane z czekolady i owoców, choć nie w postaci, w jakiej jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania takich przysmaków. Aby docenić smak takiego dżemu śliwkowego, musisz go przynajmniej raz przygotować i wypróbować, a nasz prosty przepis na zdjęcia krok po kroku pomoże Ci w tym. W domu możesz zrobić różnorodne dżemy, a nawet warzywa, ale nie każdy stanie się Twoim ulubionym i markowym. Ale taki dżem śliwkowo-czekoladowy z pewnością zaskoczy swoim smakiem domowników..

Do gotowania potrzebujemy minimum składników, trochę kakao dla aromatu i smaku oraz waniliny. Wszystkie te produkty można kupić w sklepie. Śliwki natomiast najlepiej kupować na targu, te najświeższe i najbardziej dojrzałe. Wielu boi się ugotować taki przysmak po prostu dlatego, że zajmuje to dużo czasu, ale nie spiesz się z wyciąganiem wniosków, ponieważ bezpośrednie gotowanie z Twoim udziałem zajmie najwyżej godzinę, resztę czasu dżem zostanie przygotowany samodzielnie.

Zacznijmy więc przygotowywać powidła śliwkowe z kakao na zimę.

Składniki

 • Śliwki 1 kg
 • Cukier granulowany 1 kg
 • Woda 200 ml
 • Kakao 50 g
 • Wanilina 1 saszetka

Kroki

 1. Wybrane śliwki myjemy kilkakrotnie dokładnie w zimnej wodzie, sortujemy je na zepsute i przejrzałe owoce: nie nadają się na dżem. Śliwki pokrój lub podziel na pół, usuń nasiona i włóż połówki do rondla.  śliwki połówki

 2. Do osobnej miski lub rondla wlać wodę, dodać do niej cukier i dokładnie ugnieść, podpalić i zagotować. W osobnym rondelku wlej połówki śliwek z powstałym syropem cukrowym. Pozostaw owoce do zaparzenia na 6-8 godzin lub na noc. Śliwki powinny mieć taki sam wygląd jak na zdjęciu..

  śliwki w syropie cukrowym

 3. Powtarzamy manipulacje przy gotowaniu syropu, teraz ze śliwkami po określonym czasie i pozostawiamy do ponownego zaparzenia: odbywa się to tak, aby dżem uzyskał pożądaną konsystencję i gęstość. Po raz trzeci zagotuj syrop, wlej do niego kakao rozcieńczone w wodzie, wymieszaj. Gotuj składniki przez 10-15 minut, dodaj wanilinę, następnie wyłącz ogień i ostudź słodycz. Sterylizujemy słoiki i polewamy je ugotowanym dżemem.

  dżem kakaowy

 4. Dżem śliwkowy z kakao na zimę jest gotowy.

  niezwykły przysmak jest gotowy

  Smacznego!


» » Dżem śliwkowy z kakao - przepis ze zdjęciem, jak przygotować się na zimę