Śliwki w syropie na zimęElastyczne, mocne, soczyste śliwki w miodzie, konserwowane w cienkim syropie cukrowym. Owoce te można zbierać razem z nasionami w całości - dzięki temu nie wypadają. Jasne owoce o bogatym smaku przypomną Ci zimowe, słoneczne lato. Można je wykorzystać do robienia kompotów, nadzienia do ciast z kawałków śliwek i ozdabiania świątecznych wypieków słodkimi plastrami. Aby ugotować śliwki w syropie na zimę, wystarczy pół godziny. A sam proces jest bardzo prosty, który nie wymaga od ciebie skomplikowanych manipulacji: śliwki wkładasz do słoika, napełniasz gorącym syropem, sterylizujesz - i to wszystko! Pyszne owoce w puszkach są gotowe. Polecamy również przepis na przygotowanie nie mniej smacznych [url = hhttp: //konservashka.ru/319/Abrikosy_v_sirope/ttp: //konservashka.ru/319/Abrikosy_v_sirope/] morele w syropie [/ url].

Składniki do przygotowania śliwek w syropie

Do 2 półlitrowych puszek będziesz potrzebować:
- 1/2 l. woda,
- 1 łyżka. Sahara,
- 500-700 g śliwek.włożyć śliwki do słoika
Aby przyspieszyć proces, od razu odmierzamy wszystkie składniki w odpowiedniej ilości, układamy je na stole tak, aby były pod ręką.
Słoiki twist sterylizujemy w wygodny sposób. Jedną z łatwych metod jest po prostu gotowanie ich przez dwie minuty. I nie zapomnij zrobić tego samego z pokrywkami..
Gdy pojemnik do konserwacji jest gotowy, umyj śliwki. Owoce do tego przepisu nie mogą mieć wgnieceń, ciemnych plam ani innych widocznych uszkodzeń. W przeciwnym razie jeden taki krem ​​zrujnuje cały słoik..
Napełniamy szklane pojemniki wybranymi czystymi owocami. Nie za ciasne, więc nie naciskają na siebie. Możesz po prostu lekko potrząsnąć słoikiem, aby owoc ubijał się naturalnie..
Syrop do gotowania
Przygotuj syrop z wody i cukru, łącząc je w rondelku ze stali nierdzewnej.

napełnij słoiki słodką wrzącą wodą
Gdy syrop się zagotuje, trzymaj go w ogniu przez kolejne 3-4 minuty, a następnie wyjmij z pieca.
Ostrożnie napełnij słoiki słodką wrzącą wodą, aby nie pękły.

sterylizuj przez 10 minut
Przykryj pokrywkami, ale nie zwijaj. Umieszczamy go w dużej misce z wodą tak, aby sięgał do wieszaków słoików. Gdy woda w naczyniach się zagotuje, odlicz dziesięć minut.zwinąć za pomocą klucza
Wyciągamy skręt i zwijamy go za pomocą klucza.
Następnie wysyłamy konserwy „do łaźni”. Taki efekt termiczny wystąpi, jeśli okryjemy je ciepłym kocem i odwrócimy do góry nogami. Dopiero gdy śliwki zupełnie wystygną, zabieramy je do spiżarni lub piwnicy. Te wspaniałe owoce można również wykorzystać do przyrządzenia pysznych dań dżem ze śliwek.
przepis na śliwki w syropie
Wskazówki: ten zwrot okazuje się bardzo piękny, jeśli nie używasz zwykłych niebieskich śliwek, ale żółtych.
Ilość cukru może się również różnić w zależności od rodzaju owocu. Jeśli owoce są mocno kwaśne, możesz jeszcze bardziej dosłodzić syrop..
Smacznego.


przepis na śliwki na zimę
Starinskaya Lesya
» » Śliwki w syropie na zimę