Moczone śliwki - przepis na niezwykły preparat na zimę. Jak namoczyć śliwki według starej receptury.

Marynowane śliwki - przepis

Jeśli zdecydujesz się przygotować namoczone śliwki, to jest to stary przepis, sprawdzony przez lata. Opowiedziała mi o tym moja babcia (wieśniaczka), która często w ten sposób kisziła śliwki. Chcę się podzielić tak wspaniałym, smacznym i wcale nie czasochłonnym przepisem na niezwykły przedmiot.

Składniki: musztarda, Oregano, liście wiśni, liście czarnej porzeczki, Mennica, cukier, seler, śliwki, słód, Sól

Aby przygotować przepis, potrzebujemy:

- Śliwka (do tego przepisu najlepiej nadaje się odmiana śliwek „Hungerka”) - 50 kg,

- Woda -0,8 litra,

- Cukier - 1 kg.,

- Sól - 400-500 gramów,- Słód - 500 gramów,

- Proszek musztardowy - 50-70 gramów.

- aromatyczne zioła (liście mięty, czarnej porzeczki, wiśni, można też dodać oregano, seler lub pasternak)

Jak zrobić marynowane śliwki - krok po kroku.

Najpierw przygotujmy pojemnik. Śliwki namoczone w dębowej beczce będą oczywiście smakować lepiej, ale jeśli ich nie masz, możesz to zrobić z dowolnym innym pojemnikiem do namoczenia. W przypadku tego przepisu odpowiednie są wszelkie duże naczynia ceramiczne, szklane, emaliowane (ale nie aluminiowe, aby uniknąć utleniania).

Śliwki, których planujesz użyć do tego przepisu, muszą być starannie dobrane. Owoce zgniłe, zniszczone i pęknięte należy bezlitośnie wyrzucić.

Następnie posortowane śliwki dokładnie umyj pod bieżącą wodą.

Owoce śliwek wkładamy do pojemnika do namaczania, posypując je pachnącymi ziołami według własnego uznania.

Następnie możesz samodzielnie przygotować nadzienie do marynaty. Wlej wodę do osobnego rondla, rozpuść w nim cukier według przepisu.

Następnie rozpuszczamy również sól, słód i wytrawną musztardę.

Tę mieszaninę należy gotować, aż składniki całkowicie się rozpuszczą..

Wlej śliwki powstałą gorącą mieszanką.

A teraz powiem ci kilka moich małych sekretów. Jeśli nie masz słodu, możesz zastąpić go mąką żytnią. I zamiast cukru często wkładam miód. Jednak zwiększam jego ilość o 40%, ponieważ zawartość cukru w ​​miodzie jest niższa niż w cukrze. Ale miód nada gotowym śliwkom bardzo ciekawy i przyjemny miodowy smak i aromat.

Po wlaniu roztworu do beczki ze śliwkami należy położyć bawełnianą serwetkę na wierzchu i nałożyć na nią kółko (wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego) i zgiąć. Przy prawidłowym zgięciu około 4 centymetrów solanki powinno wystawać ponad okrąg.

Tak więc śliwki należy przechowywać przez 6-8 dni w temperaturze powietrza 18-20 ° C. Jest to konieczne, aby rozpocząć proces fermentacji. Następnie beczkę należy wynieść do zimnego miejsca. Po miesiącu śliwki można zjeść.

Marynowane śliwki

Myślę, że jeśli przygotujesz namoczone śliwki według tego starego przepisu, to zimą, otwierając beczkę, nie pożałujesz wysiłku. W końcu można je jeść jako samodzielne danie lub dodawać do różnych sałatek. Solanka okazuje się na tyle smaczna, że ​​można ją pić zamiast kompotu czy kwasu chlebowego..


» » Moczone śliwki - przepis na niezwykły preparat na zimę. Jak namoczyć śliwki według starej receptury.