Niezwykły dżem mandarynkowyAby przedłużyć atmosferę świąt noworocznych aż do wiosny, przygotuj pyszną i niezwykle piękną dżem mandarynkowy. Dżem mandarynkowy ugotujemy w kilku etapach, ale są one dość proste, aby każda gospodyni mogła powtórzyć mój przepis. Z mandarynki można zrobić kilka rodzajów dżemu. Dżem z całych owoców, z pojedynczych plasterków i mandarynek pokrojonych w kółeczka. Dziś zaoferuję Ci niecodzienny sposób na wykonanie dżemu mandarynkowego, który zostanie przygotowany w kółko. W ten sposób uzyskuje się bardzo piękny wygląd dżemu, będzie mienił się jasnymi kolorami i przyciągał uwagę. Takiemu słoiczkowi dżemu trudno się oprzeć. Kiedy minie czas na Nowy Rok i Święta Bożego Narodzenia i chcesz się rozweselić, to pyszny dżem mandarynkowy doskonale sobie z tym poradzi. Każdy kawałek mandarynki wygląda jak marmolada nasączona miodem. Prawdziwy egzotyczny przysmak, którego smak bardzo trudno wyrazić słowami. Pragnę zauważyć, że po Nowym Roku cena mandarynek jest znacznie obniżona, dzięki czemu można przygotować dwa razy więcej pysznego i pięknego dżemu. Możesz też gotować dżem ze skórki mandarynki.


Składniki
Wymagane produkty:

- 800 gramów mandarynki,
- 700 gramów cukru pudru,
- 800 gramów wody.Do napełnienia wodą
Wlej czyste mandarynki wodą i pozwól im moczyć się przez 2-3 godziny. Skórka zostanie wypełniona wodą, a mandarynki staną się bardziej soczyste, zniknie cała goryczka ze skórki. Każdą mandarynkę nakłuwamy wykałaczką w kilku miejscach. Pozostaw mandarynki w wodzie na 40-50 minut.


Plasterek
Spuszczamy całą wodę z mandarynki. Pokrój przygotowane mandarynki w koła, tak aby grubość nie przekraczała 1,5 cm.


Zagotuj syrop
Ugotuj słodki syrop z cukru i wody, gotuj, aż cukier granulowany całkowicie się rozpuści.


Dodaj mandarynki
Włożyć kubki mandarynki do wrzącego syropu i gotować dżem przez 10 minut. Następnie wyjmujemy z pieca. Pozwól plastrom mandarynki całkowicie ostygnąć, namocz w syropie.


Ugotuj dżem
Po ostygnięciu mandarynki ponownie zagotuj i po ugotowaniu zaznaczamy na 15 minut. Powtarzamy proces chłodzenia i ponownie gotujemy przez 15 minut.


Włożyć do słoików
Gorący dżem mandarynkowy wkładamy do sterylnych słoików: wkładamy zarówno syrop, jak i krążki mandarynki.


Zwiń pokrywki
Zwijamy powieki i przykrywamy ciepłym kocem. Powolne chłodzenie spowoduje zgęstnienie syropu. Też mi się to bardzo podoba cały dżem mandarynkowy z karmelem.


Smacznego
Smacznego!
Zobacz podobne przepisy

» » Niezwykły dżem mandarynkowy