Piękny zimowy dżem ze skórki mandarynki - prosty przepis na zrobienie dżemu ze skórki mandarynki - naturalny i aromatyczny.

Dżem ze skórki mandarynki

Zimą moja rodzina zjada niesamowitą ilość owoców cytrusowych. Przeważnie są to mandarynki. Zwykle gospodynie domowe robią dżem ze skórki pomarańczy. I zdecydowałem, że skórka mandarynki nie jest gorsza. Kiedy każdy członek rodziny zjadł kilka mandarynek, możesz bezpiecznie zacząć robić aromatyczny dżem.

Składniki: kwas cytrynowy, skórka mandarynki, cukier, skórka mandarynki

Proporcje produktów dla dżemu zimowego ze skór mandarynek:

- skórki - 1 kg;

- cukier - 1,5 kg;- woda (odciągnięta po blanszowaniu) - 2,5 szklanki;

- świeżo starta skórka z mandarynki - 20-30 gr. za 1 kg gotowego dżemu;

- kwas cytrynowy (lub sok z cytryny) - 2-3 gramy na 1 kg dżemu.

Jak zrobić pyszny dżem ze skórki mandarynki.

Mandarynka

I tak świeżo usunięte skórki na początek napełnij wodą i pozostaw do namoczenia na 24 godziny. W ciągu dnia musisz kilkakrotnie zmieniać wodę (2-3).

Następnie wystarczająco namoczone skórki należy pokroić w podłużne wąskie paski.

Ponadto przygotowane skórki należy blanszować przez 3-5 minut we wrzącej wodzie. Nie wylewamy wody po blanszowaniu, a po prostu przelewamy do dowolnego pojemnika. Do przygotowania syropu z dżemu będziemy potrzebować trochę wody.

Syrop robimy z odcedzonego bulionu i cukru.

Następnie wlej skórki wrzącym syropem i gotuj obrabiany przedmiot, aż ugotuje się na średnim ogniu.

Na kilka minut przed gotowaniem dodaj aromatyczną, świeżą, niewymoczoną skórkę mandarynki i kwas cytrynowy lub sok z cytryny.

Zwykle używam takiego domowego i pięknego zimowego dżemu ze skórki mandarynki do robienia wielu różnych deserów i eksperymentuję dodając go do różnych nadzień i wypieków..


Zobacz podobne przepisy

» » Piękny zimowy dżem ze skórki mandarynki - prosty przepis na zrobienie dżemu ze skórki mandarynki - naturalny i aromatyczny.