Dżem z pomarańczy i mandarynek. Niezwykła receptura

Nie wiesz, tak jak zrobić dżem z pomarańczy i mandarynek, ale chcesz się uczyć? Zwracamy uwagę właśnie na taki niezwykły przepis, który z pewnością ucieszy wszystkich członków Twojej rodziny i stanie się tak kochany jak Dżem truskawkowy.

Dżem z pomarańczy i mandarynek. Niezwykła receptura

Tak jak wszyscy niezwykłe przepisy na dżem, Dżem pomarańczowy i mandarynkowy wymaga niezwykłych składników, a mianowicie:

Pomarańcze - 0,5 kg

Mandarynki -0,5 kg

Sok z cytryny -100-150 g

Cukier - 1,2-1,5 kg

Woda - 2 szklanki

Owoce cytrusowe należy umyć i bez obierania ze skórki zanurzyć we wrzącej wodzie na 5-8 minut, a następnie całkowicie schłodzić.

Następnie pomarańcze i mandarynki należy pokroić w plasterki i wypestkować.

Następnie, zamiast gotować, należy przygotować nadzienie z syropu słodkiego dżem jabłkowy, woda po blanszowaniu owoców cytrusowych nie jest zalecana. Dlatego syrop do napełniania należy przygotować w czystej przefiltrowanej wodzie i zalać go posiekanymi pomarańczami i mandarynkami, uprzednio umieszczonymi w emaliowanej misce i pozostawić na 2-3 godziny.

Po upływie określonego czasu można rozpocząć gotowanie. Gotować warenja pomarańczy i mandarynek następuje w 4 etapach przez 10-15 minut z całkowitym schłodzeniem.

Dżem z pomarańczy i mandarynek. Niezwykła receptura

Gotowy dżem wlej do słoików, po ostudzeniu i zamknij pokrywkami.


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem z pomarańczy i mandarynek. Niezwykła receptura