Dżem mandarynkowy ze skórką - jak zrobić dżem z całej mandarynki, prosty przepis.

Dżem mandarynkowy ze skórką

Dżem z całych owoców mandarynki ze skórkami zaskoczy i zachwyci świeżym, egzotycznym smakiem. Ma niezwykle piękny wygląd, a przygotowując go w domu, nie będziesz musiał długo stać bezczynnie przy piecu. Łatwo go ugotować, wystarczy zaopatrzyć się w „odpowiednie” mandarynki, a dostaniesz niezwykły, bardzo aromatyczny i smaczny dżem.

Składniki: mandarynka, cukier

Jak zrobić dżem mandarynkowy ze skórką i całymi owocami.

Mandarynki

Na 1 kg mandarynek weź 1,5 kg cukru - do syropu potrzebujesz 1 litr wody i 1 kg cukru (na 1 kg owoców - 1,5 litra syropu, a następnie trzy razy 250 g cukru).Do dżemu wybieraj niedojrzałe owoce o małych owocach. Sortuj według rozmiaru, odłóż pomarszczone i uszkodzone. Umyj dokładnie.

Następnie mandarynki przekłuć widelcem lub wykałaczką wzdłuż plasterków.

Zanurz je w gorącej (85-95 ° C) wodzie na 15 minut.

Kolejny etap - namoczyć owoce w zimnej wodzie na jeden dzień, następnie mandarynki zalać syropem cukrowym, gotować 5 minut i ponownie moczyć, ale 12 godzin.

Ugotuj dżem przez pięć minut gotowania i dwanaście godzin chłodzenia w trzech krokach. Każdorazowo przed gotowaniem dodaj porcję cukru.

Po ostatnim ostygnięciu, powstały syrop odcedź do miski, gotuj do przezroczystości i napełnij mandarynkami ułożonymi w słoikach.

Sterylizuj półlitrowe słoiki przez pół godziny, litrowe - 50 minut. Zwiń je na gorąco.

Dżem mandarynkowy ze skórką

Z pewnością zabijesz domowników i przyjaciół, stawiając na przygotowanym na przyszłość stole, wykorzystaj niesamowity smak, magicznie bursztynowy dżem mandarynkowy, którego owoce będą przypominać jasne letnie słońce..


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem mandarynkowy ze skórką - jak zrobić dżem z całej mandarynki, prosty przepis.