Najlepszy dżem ze skórki pomarańczy lub przepis na loki ze skórki pomarańczowej.

Najlepszy dżem ze skórki pomarańczy

Nasza rodzina je dużo pomarańczy, a ja zawsze żal mi było wyrzucać pachnące skórki pomarańczy tego „słonecznego” owocu. Postanowiłam spróbować zrobić dżem ze skórki, przepis na który znalazłam w starym kalendarzu. Nazywa się to „lokami ze skórką pomarańczową”. Okazało się całkiem nieźle. Powiedziałbym, że to najlepszy dżem ze skórki pomarańczy, jaki kiedykolwiek jadłem..

Składniki: Pomarańczowy, skórka pomarańczy, kwas cytrynowy

Jak zrobić loki ze skórki pomarańczy.

Skórka pomarańczowaZa pomocą drobnej tarki usuwamy skórkę (jasnopomarańczową warstwę) cienką warstwą, a dopiero potem oddzielamy białą miazgę od pomarańczowych soczystych plastrów. Staramy się go oddzielić, aby został usunięty jako jeden element..

Następnie usunięte białe skórki należy pokroić na siedem do ośmiu pasków wzdłuż dłuższego boku..

Następnie skręcamy powstałe paski w spiralę i nawlekamy je na nitkę, aby ściśle przylegały do ​​siebie. To będą nasze loki.

Nawleczone paski należy gotować trzykrotnie w wodzie przez 4-5 minut, po każdym zrobieniu kontrastującego prysznica pod bieżącą zimną wodą, aż całkowicie ostygną.

Następnie przygotujemy syrop, który polewamy na nasze skórki i gotujemy do gotowania. Przygotowując syrop na jeden litr wody, weź 1 kg cukru i dwa gramy kwasu cytrynowego.

Gotowość dżemu określamy, upuszczając kroplę syropu na schłodzony porcelanowy talerz. Jeśli się rozprzestrzeni, kontynuujemy gotowanie, jeśli kropla zachowa swój kształt, dżem jest gotowy. Na kilka minut (3-4) przed końcem gotowania dodaj do naszego preparatu kwas cytrynowy.

Gotowy dżem ze skórki pomarańczy, pozwól mu parzyć jeszcze jeden dzień i dopiero wtedy zapakujemy go do pojemnika do przechowywania. Dzięki takim działaniom loki w obrabianym przedmiocie zachowają swój kształt i są wygodne w użyciu podczas dekorowania ciast i deserów. Dodatkowo zimą kroję przygotowane skórki pomarańczy z dżemu na małe kawałki i dodaję je do różnych wypieków. A z syropu można zrobić napoje i wiele różnych deserów.

Zobacz także przepis wideo:


Zobacz podobne przepisy

» » Najlepszy dżem ze skórki pomarańczy lub przepis na loki ze skórki pomarańczowej.