Dietetyczny kruchy pilaw z fileta z indyka - przepis ze zdjęciami krok po kroku, jak pysznie gotować z ryżu z piersią w kotle na kuchence

szeroki talerz z pilawem z indyka, ozdobiony główką czosnku, świeżymi ziołami, dwoma widelcami, słoikiem, pomidorem, nieobranymi główkami czosnku i ściereczką

Opis

Pilaw z indyka To pyszne danie kuchni azjatyckiej i orientalnej. Jego główną cechą jest grys, którego użyjemy do gotowania. Nie jest to standardowy ryż biały lub brązowy, kasza bulgur czy kasza jęczmienna.. Sugerujemy użycie fasoli mung, czyli małej fasoli, która jest szczególnie popularna w kuchni orientalnej, w połączeniu z ryżem. Okazuje się - polizasz palce. Rezultatem gotowania według proponowanej fotorecypady krok po kroku będzie dietetyczny kruchy posiłek, którego smak zachwyci nawet smakosza.

Rada! Podstawą pilawu jest mięso z indyka. Sugerujemy stosowanie filetów lub piersi ze względu na korzystną i niskokaloryczną zawartość składnika. W zasadzie każda część indyka nada się: podudzia, ogon, uda, serca, a nawet mięso mielone. Kieruj się własnym gustem lub w oparciu o składniki dostępne w domu.

Tradycyjnie pilaw gotuje się w kotle nad ogniem lub piecem. W domu proponujemy skorzystać z kociołka, w którym gotowanie będzie szybkie i poprawne. Wystarczy, że gospodyni zastosuje się do proponowanego przez nas przepisu krok po kroku, aby przygotować zdrowy posiłek w domu i zadowolić bliskich. Na pewno ci się uda, domownicy będą zadowoleni.

Zawartość kalorii w pilawie z indyka wynosi 166 kilokalorii na 100 gramów. To dietetyczne danie, które jest bardzo przydatne dla organizmu zarówno dorosłych, jak i dzieci, jeśli go nie nadużywasz..

Powodzenia w kulinarnych eksperymentach w domu!

Składniki

 • Indyk 450 g
 • Rozgnieć 1 szklankę
 • Ryż Basmati - 1 szklanka
 • Przyprawy do pilawu - do smaku
 • Olej roślinny 80 ml
 • Cebula 2 szt.
 • Marchew 1 szt.
 • Czosnek 1 szt.
 • Berberys do smaku
 • Sól kuchenna do smaku
 • Mielony czarny pieprz do smaku

Kroki

 1. Zgodnie z przepisem fotograficznym krok po kroku gotowanie pilawu z indykiem należy rozpocząć od przygotowania mięsa. Umyj filety z indyka, osusz ręcznikiem papierowym, a następnie pokrój na średnie kawałki. Wyślij je do smażenia na patelni z rozgrzanym olejem roślinnym. Ogień powinien być średni. Wystarczy usmażyć mięso na złoty kolor.

  patelnię na kuchence ze smażonymi kawałkami mięsa 2. Wyślij kociołek z niewielką ilością oleju roślinnego do pieca. Obierz marchewki i cebulę. Następnie umyj i wysusz warzywa. Powinny być drobno posiekane w wygodny sposób. Umieść warzywa w brytfannie. Wyślij tam wcześniej przygotowanego indyka..

  kociołek na kuchence ze smażonym mięsem, cebulą i plastrami marchwi

 3. Teraz należy dokładnie wypłukać fasolę mung. Wyślij to do kotła. Następnie należy wlać wodę, aby całkowicie zakryła wszystkie składniki..

  kawałki mięsa w kotle z wodą, cebulą, marchewką i falą

 4. Następnie ustaw mały ogień i gotuj na wolnym ogniu, aż fasola mung zwiększy swoją objętość, wchłaniając wodę. Na tym etapie należy dodać przyprawę pilawową.. Dodatkowo możesz dodać berberysu do pikanterii.

  kociołek na kuchence z mięsem, warzywami, falą i przyprawami

 5. W tym czasie dobrze spłucz ryż i wyślij go do kotła.

  ryż w kotle z warzywami i mięsem

 6. Składnik należy zalać gorącą wodą, tak aby był o około jeden do półtora centymetra wyższy niż ryż.. Dodaj sól na tym etapie. Jak tylko ryż wchłonie część wody, włóż całą główkę czosnku (nieobranego) w środek przyszłego pilawu. Po pięciu minutach musisz zebrać ryż szkiełkiem w kierunku środka, przykryć kocioł pokrywką i kontynuować gotowanie na małym ogniu przez kolejne dziesięć minut.

  kociołek z pilawem, czosnkiem i przyprawami na kuchence

 7. Po określonym czasie możesz usunąć pilaw z ognia (nie zdejmuj pokrywki). Pozostaw kociołek z naczyniem w tej formie na kolejne trzydzieści minut na naleganie. Następnie żywność należy wymieszać.

  gotowany ryż z mięsem, warzywami i przyprawami w kotle

 8. Teraz podawaj pilaw z indyka, zrobiony według przepisu fotograficznego krok po kroku w domu, na stole, układając jedzenie na dużym wspólnym naczyniu. Każdy z domowników lub gości sam ułoży na talerzu odpowiednią ilość pilawu. Smacznego!

  talerz z gotowym pilawem i czosnkiem na stole, na tle świeżych ziół, pomidora, czosnku, słoika, serwetek i sztućców


Zobacz podobne przepisy

» » Dietetyczny kruchy pilaw z fileta z indyka - przepis ze zdjęciami krok po kroku, jak pysznie gotować z ryżu z piersią w kotle na kuchence