Galaretka z czarnej porzeczkiNajsmaczniejszy preparat można nazwać galaretką porzeczkową. Oferujemy prosty przepis na czarną porzeczkę na zimę. Możesz go ugotować na kilka sposobów, możesz nawet ugotować bez gotowania. Ale jak to zrobić, dowiesz się z naszych szczegółowych instrukcji dotyczących zdjęć..


Składniki
Składniki:
- 1 kg czarnej porzeczki-
- 700 gramów cukru.posortuj jagody
Oddziel jagody od gruzu i dokładnie spłucz pod bieżącą chłodną wodą. Pozostaw na durszlaku na 10-15 minut, aby spuścić wodę.


posiekaj jagody
Zmiel porzeczki w puree za pomocą blendera. Możesz go przewijać przez maszynkę do mięsa. Na kuchence postaw rondelek z puree z porzeczek i podgrzej do około 65 stopni. Jeśli masz termometr kuchenny, możesz za jego pomocą zmierzyć temperaturę, jeśli nie, obserwuj stan puree: powinien nieznacznie zwiększyć objętość, pojawią się bąbelki. Mieszaj podczas podgrzewania puree.


zmiel porzeczki
Teraz weź sito i przecedź przez nie powstałą masę. Użyj łyżki, aby utrzymać jak najmniej wartościowego przecieru. Możesz zrobić kompot lub galaretkę z ciasta porzeczkowego. Jeśli nie chcesz od razu go ugotować, możesz bezpiecznie zamrozić ciasto w torebkach lub w foremkach do lodu..


przecier z czarnej porzeczki
Oto taka masa porzeczkowa. Jak widać doskonale żeluje bez dodatku żelatyny..


Dodaj cukier
Przecier przełożyć do rondla, w którym podgrzałaś porzeczki. Postaw na małym ogniu. Dodaj cukier i zagotuj sok z porzeczek. Musisz ciągle mieszać, po ugotowaniu gotować przez dwie minuty.


gotowanie galaretki
Cukier musi się całkowicie rozpuścić.


włożyć do słoików
Rozłóż tłuczone ziemniaki w wysterylizowanych słoikach, przykryj pokrywkami. Gdy całkowicie ostygnie, uszczelnij na zimę.


galaretka porzeczkowa
Galaretkę porzeczkową przechowuje się przez 12 miesięcy w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu.

Galaretka z czarnej porzeczki bez gotowania


Chociaż taka galaretka nie jest długo przechowywana, zachowuje wszystkie przydatne właściwości czarnej porzeczki..

- litr soku z porzeczek;
-0,5 kg cukru.

Najważniejszą zasadą przygotowania takiej galaretki jest całkowita sterylność. Wszystko należy oblać wrzątkiem. W przypadku korzystania z sokowirówki wszystkie części biorące udział w wyciskaniu soku należy oblać wrzątkiem i osuszyć. Po wyciśnięciu soku należy go przecedzić przez sterylną gazę, ponieważ kości i tak pozostają.
Cukier należy rozgnieść na cukier puder. Dobrze wymieszaj i wlej do rondla. Podgrzej trochę sok z porzeczek, aby rozpuścić cukier puder. Ale tutaj nie trzeba nawet doprowadzać go do wrzenia. Sok musi być tylko ciepły. Wlewamy do sterylnych słoików, zamykamy pokrywką i przechowujemy w lodówce przez sześć miesięcy. Równie łatwe do przyrządzenia galaretka z czerwonych porzeczek na zimę, Pozwól mieć smaczniejsze i zdrowsze słodkie potrawy.
Zobacz podobne przepisy

» » Galaretka z czarnej porzeczki