Porzeczkowa galaretkaGalaretka z czerwonych porzeczek, przepis na zimę bez gotowania, świetny sposób na zachowanie witamin, w które tak bogate są te jagody. Istnieją różne proporcje cukru granulowanego i porzeczek do zbioru na zimę. W tym przepisie obliczenia są następujące - z 1,5 kg jagód uzyskuje się około 1 litra gęstego soku. Na 1 litr soku bierzemy 2 kg granulowanego cukru - galaretka okaże się bardzo gęsta i dobrze się utrzyma w chłodnym miejscu. Zwróć na to uwagę przepis na zimową galaretkę z czerwonej porzeczki z żelatyną.
Gotowanie zajmie 30 minut. Ze składników określonych w tym przepisie otrzymujesz 1 l.

Składniki:

- czerwona porzeczka - 1,5 kg-
- cukier - 2 kg.Ugniatać
Zebrane jagody można przechowywać w lodówce około 1 tygodnia. Ta wyjątkowa jakość czerwonej porzeczki może się przydać, ponieważ po zbiorach czasami nie ma wystarczającej siły, aby przetworzyć wszystkie jagody. Przede wszystkim trzeba przetworzyć maliny, truskawki i truskawki, ale porzeczki na szczęście mogą trochę poczekać.
Tak więc za pomocą widelca oczyszczamy kiście jagód z gałązek.


Wlej wodę
Napełnij jagody zimną wodą, spłucz. Jeśli ostrożnie spuszczasz wodę, szczątki, które uniosły się na powierzchnię, znikają, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Pamiętaj, aby wysuszyć czyste jagody - na szmatce lub ręcznikach papierowych.


Szlifować
Teraz musisz zagnieść porzeczki. W tym przypadku blender nie jest odpowiedni, ale przyda się zwykła miażdżyca do ziemniaków.


Ugniataj porzeczki
Dokładnie ugniataj jagody, powinieneś otrzymać jednorodne puree z dużą ilością soku.


Przetrzyj przez sito
Następnie przecieramy masę jagodową przez sito lub filtrujemy przez szmatkę. Używam zwykłej gazy lekarskiej - jest to szybkie, proste, a sitka nie trzeba myć.


Dodaj cukier
Następnie wlej cukier do przecedzonego soku, wymieszaj, aby całkowicie rozpuścić granulowane ziarna cukru. Okazuje się, że jest bardzo smaczny galaretka z dżemem z czarnej porzeczki.


Włożyliśmy to do banków
Moje słoiki i pokrywki są czyste. Stawiamy ruszt w piekarniku. Stopniowo podgrzewaj piekarnik do 150 stopni. Wlej puree do schłodzonych słoików czystą łyżką. Zamykamy szczelnie. Początkowo galaretka będzie wydawać się płynna i płynąca, ale za kilka godzin stanie się gęsta jak marmolada. Wstawiamy do lodówki lub chłodnej piwnicy do przechowywania.
Te półfabrykaty są dobrze przechowywane w chłodnym miejscu do wiosny..


Podawanie do stołu
Smacznego!
Zobacz podobne przepisy

» » Porzeczkowa galaretka