Pyszna galaretka z czerwonych porzeczek

Porzeczkowa galaretka

W tym roku krzewy czerwonej porzeczki cieszyły się dużymi zbiorami. Planowano zrobić wiele różnych przygotowań na zimę z ulubionych jagód. Jednym z ulubionych przysmaków porzeczkowych jest niewątpliwie dżem - galaretka.

Składniki: Czerwone żeberka, cukier
Czas do zakładki: Lato

Domowa galaretka z czerwonych porzeczek to niesamowite połączenie słodko-kwaśnego smaku z jasną nutą jagodowego aromatu i gęstą galaretowatą strukturą, którą uwielbiają wszyscy w naszej rodzinie. Jeśli też lubisz słodycze to skorzystaj z mojego prostego przepisu krok po kroku ze zdjęciem i przygotuj tak pyszny, zdrowy i piękny blank czerwonej porzeczki na zimę.

Potrzebujemy:

  • czerwona porzeczka 0,5 kg;
  • cukier 0,5 kg (do smaku);
  • woda 50 ml.

Jak zrobić galaretkę z czerwonych porzeczek

Zbieraj jagody czerwonej porzeczki własnymi rękami lub kup. Jagody muszą być dojrzałe, jaskrawoczerwone, wolne od wad. Czerwone porzeczki nie oddzielają się dobrze od gałązek, ale nie będzie to problemem. Do tego przepisu nadają się jagody na gałązce..Porzeczkowa galaretka

Porzeczki opłucz, ewentualnie usuń liście. Wlej jagody czerwonej porzeczki do wygodnego pojemnika, dodaj wodę, wyślij do ognia.

Ciągle mieszając, doprowadzić do wrzenia na bardzo małym ogniu. Jagody powinny być miękkie, a skórka pęknięta..

Przetrzyj jagody przez sito. Na dżem będzie sok z miąższem, a skórki i kości będą doskonałą podstawą do kompotu. Ciasto można podzielić na części i włożyć do woreczków do zamrażarki.

Porzeczkowa galaretka

Wlej cukier do soku z miąższem i wymieszaj. Wyślij ogień. Gotuj na małym ogniu przez 7 minut.

Porzeczkowa galaretka

Do przygotowanych słoików wlać dżem - galaretkę z czerwonych porzeczek. Gdy ostygnie, natychmiast zaczyna gęstnieć i żelatynizować..

Porzeczkowa galaretka

Zwiń słoiki specjalnym kluczem. Przewracać. Przykryj ciepłym ręcznikiem. Po ostygnięciu wyjmij dżem szybki - galaretkę z czerwonej porzeczki do przechowywania w ciemnym i chłodnym miejscu.

Porzeczkowa galaretka

Zniewalający aromat, jasny kolor, galaretowata struktura, magiczny smak - będą zachwyceni rodzina i goście. Pyszna gęsta galaretka z czerwonych porzeczek to przysmak, który z pewnością zasługuje na miano ulubieńca i częstego gościa na każdym stole. Przydatność tego przedmiotu jest poza skalą, dlatego trzeba przygotować więcej takiej galaretki na okres zimowych mrozów.


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszna galaretka z czerwonych porzeczek