Pastylki ranetka w piekarniku - robienie w domu rajskich pastylek jabłkowych

Ranetki to bardzo małe jabłka, nieco większe niż wiśnie. Wiele z nich nazywanych jest „rajskimi jabłkami” ze względu na bardzo jasny, niezwykły słodko-kwaśny smak i charakterystyczną cierpkość. Robią niesamowity dżem i, oczywiście, miłośnicy prawoślazu nie mogli tego zignorować..

Składniki: jabłka
Czas do zakładki: Cały rok

Bardzo trudno jest wyczyścić ranetki, tylko ze względu na ich mały rozmiar. Dlatego możesz pominąć ten krok, najpierw gotując dżem z ranetki.

pastylka z ranetki

Umyj jabłka i przygotuj syrop:Na 1 kg ranetki weź 200 gramów cukru i 100 gramów wody. Gotuj ranetki przez godzinę na bardzo małym ogniu.

Przykryj rondel pokrywką i pozwól mu ostygnąć.

Zmiel jabłka przez sito, aby pozbyć się twardych nasion i rdzeni. Jeśli przecier jest zbyt płynny, możesz go trochę bardziej zagotować.

Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, posmarować olejem roślinnym i ułożyć na niej mus jabłkowy warstwą nie grubszą niż 0,5 cm.

Temperaturę w piekarniku ustawić na +90 stopni, lekko uchylić drzwiczki i suszyć pastylkę przez 1,5-2 godziny.

Nie przesuszaj, w przeciwnym razie stanie się zbyt twardy i kruchy..

pastylka z ranetki

Wyjmij blachę do pieczenia z piekarnika i ostrożnie oddziel pastylkę od papieru, a następnie zwiń ją w tubkę i pokrój w „cukiernię”. Jeśli ptasie mleczko wyjdzie za cienkie, nie ma to znaczenia. Smakuje tymi samymi cukierkami owocowymi, ale w postaci chipsów.

pastylka z ranetki

Pastylkę należy przechowywać w szklanym, szczelnie zamkniętym opakowaniu w lodówce, aby nie wyschła i nie zepsuła się..

Jak gotować ptasie mleczko w piekarniku, obejrzyj wideo:


Zobacz podobne przepisy

» » Pastylki ranetka w piekarniku - robienie w domu rajskich pastylek jabłkowych