Dżem śliwkowy z gorzką czekoladą - przepis krok po kroku ze zdjęciem na zimę

powidła śliwkowe z czekoladą

Opis

Dżem śliwkowy z czekoladą - doskonały pyszny deser, który pasuje do każdego rodzaju wypieków, a także idealnie nadaje się do lodów. Wystarczy spróbować tego delikatnego dżemu, a zakochasz się w nim na zawsze..

Przygotowanie tak smacznego i aromatycznego przysmaku jest jeszcze łatwiejsze niż jakikolwiek inny dżem, ponieważ na jego ugotowanie trzeba poświęcić bardzo mało czasu, a sam proces gotowania jest bardzo prosty. Wystarczy zebrać wymaganą ilość składników, a także zapoznać się z naszym szczegółowym przepisem, dzięki czemu proces gotowania stanie się prosty i przejrzysty.

Do takiego dżemu lepiej wybrać śliwki niebieskie lub czerwone, bo to one najlepiej pasują do czekolady. Jeśli chodzi o czekoladę, całkiem możliwe jest zastąpienie jej kakao, tylko smak będzie zupełnie inny. Lepiej jest wziąć zwykłą ciemną czekoladę lub, jeśli chcesz dodać słodycze do przysmaku, mleczną. Możesz także eksperymentować i dodawać obie odmiany, aby Twój czekoladowy dżem śliwkowy był wyjątkowy i oryginalny..

Ten smakołyk można zamknąć na zimę, ale warto pamiętać, że w otwartym słoiku może szybko się zepsuć, dlatego warto go jak najszybciej zjeść..

Możesz ugotować takie pyszne w domu, korzystając z tego przepisu, w którym możesz również znaleźć zalecenia dotyczące zdjęć krok po kroku. Zapewniamy, że powidła śliwkowe z gorzką czekoladą będą jednym z Twoich ulubionych przysmaków..

Składniki

 • Śliwki 1 kg
 • Cukier 600-700 g
 • Gorzka czekolada 55%, 100 g

Kroki

 1. Przede wszystkim zbierz wymaganą ilość śliwek, usuń ogonki i umyj owoce. Następnie należy je przeciąć na pół i usunąć kości. Możesz zamknąć śliwki i całe, ale jedzenie dżemu bez pestek jest znacznie przyjemniejsze.

  usuń kości

 2. Następnie musisz wybrać, w jakiej formie będziesz gotować śliwki. Możesz zostawić je przecięte na pół lub zmielić je blenderem, aby dżem wyglądał bardziej jak puree ziemniaczane. Owoce woleliśmy zmielić, aby później z takiego dżemu można było zrobić pyszny krem ​​na ciasto.  posiekaj śliwki

 3. Wlej śliwki do rondla, wlej odpowiednią ilość cukru, która powinna zależeć od słodyczy śliwek. Warto też wiedzieć, jakiego rodzaju czekolady będziesz używać, ponieważ jeśli wybierzesz mleko, możesz wlać trochę mniej cukru.

  Dodaj cukier

 4. Postaw patelnię na ogniu i gotuj przez pół godziny, mieszając bez przerwy, aby się nie przypaliła. Nie zapomnij usunąć pianki, która z pewnością pojawi się na powierzchni..

  wymieszać łyżką

 5. Konieczne jest gotowanie śliwek, aż uwolnią wystarczającą ilość soku, a cały płyn nabierze bogatego czerwonego koloru.. W tym samym czasie mieszanie takiego dżemu można wykonać tylko drewnianą łyżką..

  kolor dżemu

 6. Gdy mieszanina zmieni kolor na czerwony, możesz dodać czekoladę. To zajmie tylko sto gramów, ale możesz dodać trochę więcej, jeśli chcesz mieć bogaty czekoladowy aromat i smak..

  dodaj czekoladę

 7. Ponownie zamieszaj dżem, czekając, aż czekolada się rozpuści.. Aby przyspieszyć ten proces, możesz go wcześniej zetrzeć i wrzucić do dżemu w już posiekanej formie, ale jeśli się nie spieszysz, po prostu regularnie mieszaj przysmak i czekaj, aż się zagotuje..

  dalej gotować

 8. Gotowy dżem wlej do przygotowanych i wysterylizowanych słoików. W słoiczku trochę zgęstnieje i będzie wyglądać jak przepyszna aromatyczna dżem śliwkowy z czekoladą. Możesz go zamknąć pokrywkami i wysłać do piwnicy lub cieszyć się nim teraz..

  włóż do słoika

 9. Zapamietaj to dżem śliwkowy z czekoladą można przechowywać w otwartej formie nie dłużej niż miesiąc, w przeciwnym razie straci swój smak lub całkowicie zniknie.

  powidła śliwkowe na zimę

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem śliwkowy z gorzką czekoladą - przepis krok po kroku ze zdjęciem na zimę