Dżem śliwkowy z plastrami - przepis ze zdjęciem na zimową kuchnię z syropem

kliny ze śliwek

Opis

Kawałki dżemu śliwkowego - bardzo smaczny i oryginalny deser na zimę. Ta śliwkowa uczta wraz z kubkiem herbaty będzie dla Ciebie rozgrzewającym i kojącym lekarstwem w mroźne zimowe wieczory. Koniecznie zaopatrz się w taki cud na zimę, a zapewnisz sobie wspaniały nastrój przez całą zimę. Ponadto domowy dżem według tego przepisu fotograficznego krok po kroku to nie tylko jednorodna masa śliwkowa, to słodko-kwaśny syrop z puszki z ćwiartkami śliwek. Zimą wielokrotnie przyjemniej jest delektować się całymi kawałkami owoców, bo to właśnie te kawałki nadrabiają wspomnienia upalnego lata, a jednocześnie bosko rozpływają się w ustach.

Jak zapewne już zauważyłeś, przygotowanie powideł śliwkowych zajmuje cztery dni. Jednak nie przejmuj się od razu! W rzeczywistości spędzisz bardzo mało wolnego czasu. Większość przygotowania tego przysmaku zajmuje tylko napar z dżemu, czyli dokładnie tyle, ile zajmuje cały dzień. Pierwszego dnia robienia deseru śliwkowego będziesz musiał poświęcić tylko pół godziny. Ale przez następne trzy - nie więcej niż dziesięć minut. Nawiasem mówiąc, aby ugotować owocowy przysmak w plasterkach zgodnie z poniższą instrukcją ze zdjęciem, musisz wybrać odpowiednią odmianę śliwek. Wskazane jest stosowanie ich z tych odmian, w których kości bardzo łatwo się rozdziela, tak aby na koniec plastry śliwki wyszły bardzo apetycznie i bez wad..

A więc zabierzmy się do przygotowania bardzo smacznego preparatu na zimę!

Składniki

 • Śliwki 1 kg
 • Cukier granulowany 1 kg

Kroki

 1. Do robienia powideł śliwkowych na zimę polecamy śliwki odmiany "węgierskiej". Owoce tego typu mają bardzo soczysty miąższ, od którego przy okazji bardzo łatwo odrywają się kości. Dokładnie umyj owoce i oddziel je od szypułek.

  śliwka węgierska

 2. Za pomocą noża pokrój śliwki na dwie części, a następnie usuń wszystkie nasiona z owocu.

  śliwki połówki 3. Teraz potrzebujemy szerokiej patelni, ale nie powinna być zbyt wysoka. Jej spód należy przykryć warstwą plastrów śliwki. Owoce powinny znajdować się w pojemniku skórką do dna..

  plasterki owoców

 4. Następnie warstwę plastrów śliwki posypujemy cukrem granulowanym, po czym cukier pokrywamy nową warstwą owoców. Każdą część śliwki posypujemy cukrem pudrem. Na tym etapie cukru musisz użyć jednej trzeciej określonej ilości w składnikach tego przepisu. Tak wypełnioną patelnię stawiamy w dogodnym miejscu na cały dzień.

  śliwki z cukrem

 5. Następnego dnia wracamy do cudownego świeżego dżemu. Cukier powinien był już stopić i zamienić na syrop. Ze względu na tworzenie się syropu woda nie jest potrzebna do przygotowania smakołyku.

  śliwki w syropie

 6. Powstałe plasterki układamy w syropie na najmniejszym ogniu, po czym podgrzewamy. Uwaga! Dżem nie powinien się gotować, powinien się lekko rozgrzać. Następnie resztki granulowanego cukru wsyp do rozgrzanego przysmaku i ponownie odstaw na jeden dzień.

  gotowanie dżemu

 7. Już trzeciego dnia robienia powideł widać, że śliwki zaczęły zmieniać kolor. Robią się bardziej czerwone. Tak więc ponownie lekko podgrzewamy zawartość pojemnika i ostatni raz kładziemy go w odpowiednim miejscu na jeden dzień..

  deser śliwkowy

 8. Czwartego dnia lekko zagotuj przysmak ze śliwek. Tym razem wysterylizujemy puszki. Pojemnik, w którym gotuje się dżem, w żadnym wypadku nie powinien być przykrywany pokrywką, musi być gotowane bez pokrywki.

  prawidłowo gotować dżem bez pokrywki

 9. Po całkowitym ostygnięciu i zgęstnieniu gotowego przysmaku włóż go do przetworzonych słoików, a następnie zamknij pokrywkami. Dżem ze śliwek na zimę jest gotowy. Do zimy może być w dowolnym dogodnym miejscu..

  śliwkowe kliny gotowe

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem śliwkowy z plastrami - przepis ze zdjęciem na zimową kuchnię z syropem