Dżem z mniszka lekarskiego - przepis

Czy kiedykolwiek zrobiłeś niezwykły dżem z żółtych słonecznych kwiatów - mleczy ..? Jeśli nie, koniecznie spróbuj z nami, ponieważ teraz jest szczyt bujnego kwitnienia tych ukochanych kwiatów. Jesteśmy pewni, że dasz z siebie wszystko pyszny dżem z mniszka lekarskiego, przepis który stanie się jednym z ulubionych przepisów na słodkie domowe przetwory.

Przepis na dżem z mniszka lekarskiego

więc, przepis na dżem z mniszka lekarskiego:

Wymagane składniki:

Kwiaty mniszka lekarskiego - 400 sztukWoda -? litr

Cukier granulowany - 1 kilogram

Cytryny - 2 sztuki lub kwas cytrynowy - 1 łyżeczka

Metoda gotowania:

Świeżo zebrane, nie zwiędłe kwiaty mniszka lekarskiego należy dobrze wypłukać pod bieżącą zimną wodą, następnie namoczyć na jeden dzień i pozostawić w chłodnym miejscu.

Po wskazanym powyżej czasie należy spuścić wodę, a kwiaty dobrze wycisnąć. Następnie musisz ugotować na emaliowanej patelni? szklankę wody, wrzuć mniszek lekarski do wrzącej wody i gotuj przez 10-15 minut na małym ogniu.

Przepis na dżem z mniszka lekarskiego

Następnie za pomocą łyżki cedzakowej należy wyjąć kwiaty z wody i dobrze wycisnąć przez gazę lub bardzo drobne sito. Odrzuć kwiaty, a do pozostałej wody dodaj kilogram cukru, wyciśnij sok z dwóch cytryn lub dodaj jedną łyżeczkę kwasu cytrynowego i gotuj, jak dżem pomarańczowy, mieszając na małym ogniu, aż cukier całkowicie się rozpuści przez 50-60 minut. Skończone konfitura z mniszka lekarskiego, przepis co jest bardzo proste, powinno nabrać koloru i gęstości miodu.

Z tej ilości produktu uzyskuje się około jednego litra dżemu. Przechowuj taki dżem jak raw adjika zalecane w lodówce.


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem z mniszka lekarskiego - przepis