Mrożone maliny - prosty przepis na zimę. Czy mogę zamrażać maliny z cukrem?

Maliny mrożone

Mrożone maliny to najprostszy sposób na zebranie tej cennej i leczniczej jagody na zimę. W naszych czasach mrożenie nie tylko jagód i owoców, ale także warzyw stało się powszechne..

Składniki: malina
Czas do zakładki: Lato

Nie ma nic łatwiejszego niż włożenie malin do czystych plastikowych toreb lub pojemników do zamrażania. Dzięki takiemu mrożeniu jagoda po rozmrożeniu zachowuje nie tylko wszystkie swoje właściwości i kalorie, ale także swój kształt. Maliny lepiej rozmrozić wcześniej, przenosząc je z zamrażarki do lodówki. Mrożone maliny służą do robienia zimowych kompotów domowych, różnych nadzień do ciast, wyśmienitych słodkich deserów, rano z płatkami owsianymi lub twarogiem lub po prostu herbatą, jako lecznicza jagoda.Jak zamrozić maliny

Zdjęcie. Jak zamrozić maliny

Wiele osób pyta: „Czy można zamrażać maliny z cukrem?” Odpowiedź: „Możesz”. Po prostu w takim przypadku należy wcześniej wymieszać jagody z cukrem i po rozpuszczeniu cukru włożyć maliny do jednorazowych plastikowych kubków lub pojemników. Dzięki tej metodzie zamrażania korzystne właściwości malin są zachowane, podobnie jak w poprzednim przypadku, ale jagody tracą kształt świeżych jagód. Wady tej metody przypisałbym również temu, że maliny zmieszane z cukrem zajmują większą objętość w zamrażarce. Tak więc świeże maliny można zamrozić z cukrem lub bez..

Maliny mrożone

Zdjęcie. Maliny mrożone

Malina bardzo przydatna i aromatyczna jagoda o przyjemnym słodko-kwaśnym smaku. Maliny mrożone w domu, zachowujące wszystkie właściwości świeżej jagody, są częstym zimowym przysmakiem leczniczym i przydatnym dodatkiem smakowym w wielu przepisach kulinarnych..

Malina mrożona

Obrazek. Malina mrożona


Zobacz podobne przepisy

» » Mrożone maliny - prosty przepis na zimę. Czy mogę zamrażać maliny z cukrem?