Przepis na zdjęcia krok po kroku na robienie dżemu jabłkowego na zimę w domu

dżem jabłkowy

Opis

Dżem jabłkowy na zimę można zamknąć w małych ilościach, jeśli nie masz odpowiedniego miejsca do przechowywania. Najczęściej słoiki na galaretkę lub konfitury nie są sterylizowane, ponieważ takie zimowe smakołyki są przechowywane wyłącznie w lodówce. Nie możesz zostawić wielu takich słoików w lodówce z całym pragnieniem, więc nie ma przygotowanych tak wielu dżemów. Z tego powodu jego wartość tylko wzrasta. Gotowanie tego niezwykle prostego przysmaku to wręcz przyjemność.. Dzisiejszy deser jabłkowy ugotujemy w powolnej kuchence.

Prosty przepis ze zdjęciami krok po kroku jasno pokaże Ci, jak zrobić dżem jabłkowy w domu. Bardzo często konfitura przygotowywana jest w postaci asortymentu jabłek i śliwek, ponieważ te owoce dobrze do siebie pasują i uzupełniają się.. Jednak nawet w czystej postaci smakołyk jabłkowy będzie bardzo popularny w Twojej rodzinie.. Dżem ma nietypową strukturę i nieco przypomina bardzo gęsty dżem, można go łatwo rozsmarować na chlebie, nie rozleje się po jego powierzchni. Do tego ta słodycz jest bardzo lekka, ale też zdrowa i aromatyczna. Zacznijmy od zamykania domowej konfitury jabłkowej na zimę.

Składniki

 • Jabłka 1 kg
 • 1 saszetka pektyny
 • Cukier granulowany 200 g

Kroki

 1. Kup wystarczająco dużo dojrzałych owoców dowolnej odmiany, aby stworzyć dżem jabłkowy. Mogą to być słodkie, duże owoce o jasnoczerwonym kolorze lub odwrotnie, małe, zielone i lekko kwaśne. Ilość cukru używanego do gotowania zależy również od odmiany jabłek, należy wziąć to pod uwagę przy wyborze głównego składnika. Jabłka opłukujemy zimną wodą i wycieramy czystym ręcznikiem kuchennym.

  umyj jabłka 2. Dżem jest najczęściej galaretowatym puree, więc jabłka należy obrać i pokroić wystarczająco drobno, jak pokazano na zdjęciu. Na tym samym etapie pozbywamy się łodyg i rdzeni. Nawiasem mówiąc, usuwanie skórki z jabłek nie jest konieczne, polegaj na własnym guście..

  pociąć na kawałki

 3. Przygotowane plasterki jabłka rozkładamy równomiernie w misce multicooker. Na tym etapie, według własnego uznania, owoce można skropić niewielką ilością soku z pomarańczy lub cytryny, do jabłek można też dodać kawałki cytrusów. Wiele osób dodaje do konfitur jabłkowych przyprawy, takie jak goździki lub cynamon.. Gotuj jabłka w trybie pieczenia do miękkości przez 30 minut.

  w powolnej kuchence

 4. W tym czasie przygotujemy pektynę. Napełnij worek tego składnika jedną trzecią szklanki czystej ciepłej wody. Dokładnie wymieszaj pektynę, aby całkowicie rozpuściła się w płynie. Po upływie określonego czasu napełnij przygotowane płynem miękkie i aromatyczne jabłka, dobrze wymieszaj składniki. Przez kolejne pół godziny zostawiamy jabłka do zaparzenia teraz w trybie duszenia.

  hodujemy pektyny

 5. Gotowy produkt przelać do przygotowanych czystych słoików, mocno przykręcić pokrywkami i odesłać do chłodni. Dżem jabłkowy jest gotowy na zimę.

  konfitura jabłkowa na zimę

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Przepis na zdjęcia krok po kroku na robienie dżemu jabłkowego na zimę w domu