Przepis na zdjęcia krok po kroku, jak zrobić śliwki w puszkach z imbirem na zimę

śliwki z imbirem

Opis

Śliwki z imbirem - to właśnie ten słodki preparat na zimę, którym możesz bez końca zaskakiwać swoich bliskich. Dzieje się tak dlatego, że ma tak niezwykły smak, że nawet po dziesiątej degustacji nie od razu rozumiesz, z jakich składników jest zrobiony, dlatego za każdym razem musisz cieszyć się takimi imbirowymi śliwkami jak za pierwszym razem..

Oferowany przez nas przetwacz śliwkowy ma tak wyjątkowy smak i aromat tylko dlatego, że jest zbierany na zimę razem z imbirem. To właśnie ta przyprawa nadaje śliwkom w puszkach cały przyjemny palący smak i cały bogaty aromat.. Dzięki temu przysmak jest po prostu doskonały i nieporównywalny z jakimkolwiek domowym dżemem czy dżemem..

Jeśli chodzi o przygotowanie półfabrykatów imbiru na zimę, dalej w przepisie znajduje się szczegółowa instrukcja krok po kroku z przykładami zdjęć. Z jego pomocą każda gospodyni może gotować w domu śliwki w puszkach.. Najważniejsze jest, aby zdobyć wszystkie niezbędne do tego składniki., i to na pewno nie będzie trudne, bo zarówno cukier, jak i imbir można kupić w każdym sklepie, a owoce takie jak śliwki na ogół rosną w niemal każdym przydomowym ogródku.

Przejdźmy więc do robienia śliwek w syropie imbirowym na zimę.!

Składniki

 • Śliwki 200 g
 • Korzeń imbiru 2 cm
 • Cukier granulowany 4 łyżki. l.

Kroki

 1. Najpierw przygotuj wszystkie potrawy wymienione w składnikach tego przepisu. Wybierz dojrzałe i soczyste śliwki do konserw. Używaj tylko świeżego korzenia imbiru. Suchy imbir w naszym przypadku jest zupełnie nieodpowiedni.

  przygotuj składniki 2. Następnie zadbaj o wybrane śliwki: opłucz je i oddziel od szypułek. Następnie nie zapomnij posortować owoców. Nie powinno być wśród nich ani jednego złego lub lekko zepsutego owocu.. Umieść dobre, czyste śliwki w przygotowanych wcześniej słoikach (muszą być oczyszczone i wysterylizowane z wysoką jakością).

  włóż do słoika

 3. Teraz spłucz pod wodą i zdejmij wierzchnią warstwę imbiru, następnie pokrój w cienkie plasterki i wyślij do słoików na śliwki.

  dodaj imbir

 4. Wlać przygotowane półfabrykaty wymaganą ilością granulowanego cukru. Nie warto dodawać mniej tego składnika do konserwacji, ponieważ jego ilość jest tak wyliczana, aby w przyszłości obrabiany przedmiot nie pogarszał się i był przechowywany jak najdłużej.

  wlać cukier

 5. Również ich dokładna sterylizacja bezpośrednio wpływa na długi okres trwałości śliwek imbirowych, więc teraz musisz wykonać następujące czynności: słoiki z owocami napełnić wrzącą wodą, przykryć pokrywkami, a następnie wysłać puste miejsca do sterylizacji. Czas sterylizacji - 20 minut.

  zalać wrzącą wodą

 6. Zwiń mocno przetworzone puszki z puszkami, odwróć do góry nogami i zawiń w ciepły koc. Gdy śliwki w puszkach z imbirem będą już zupełnie chłodne, zabierz je do pomieszczenia, które jest celowo przeznaczone do przechowywania preparatów na zimę..

  śliwki na zimę z imbirem

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Przepis na zdjęcia krok po kroku, jak zrobić śliwki w puszkach z imbirem na zimę