Śliwka w syropie - foto przepis na gotowanie krok po kroku z nasionami i bez sterylizacji na zimę

śliwka w syropie na zimę

Opis

Śliwka w syropie na zimę, który dzisiaj będziemy przyrządzać jest nietypowy nawet ze względu na to, że zamiast soku owocowego czy wody do przygotowania nadzienia użyjemy prawdziwej dojrzałej brandy. Łatwo zrozumieć, że taki blank będzie dobrze smakował, bardzo oryginalny, są też duże możliwości jego wykorzystania przy przygotowaniu innych deserów czy napojów. Dziś śliwkę w całości zamkniemy kością: w ten sposób zapewnimy zachowanie kształtu owocu i wszystkich zawartych w nich pożytecznych mikroelementów. Jeśli chcesz, nadal możesz ekstrahować nasiona, ale wtedy miazga śliwek stanie się jeszcze bardziej nasycona syropem alkoholowym, co może znacząco zmienić ostateczny smak konserwowania..

Przepis na zdjęcie krok po kroku pokaże wizualnie, jak w domu szybko i łatwo zamknąć śliwkę w syropie. W przyszłości takie śliwki w puszkach można dodawać do aromatycznych domowych ciast lub pysznych ciast.. Nawet samo jedzenie tych owoców jest bardzo smaczne, niezależny deser można podawać z herbatą. Nie będziemy sterylizować bezpośrednio konserwy, ale bardzo pożądane jest przygotowanie słoików do jej przechowywania.. Przygotujmy się na zimę bardzo satysfakcjonujące, zdrowe i smaczne śliwki w puszce w cukrze i syropie brandy.

Składniki

 • Śliwki do smaku
 • Brandy 4 filiżanki
 • Cukier granulowany 4 filiżanki

Kroki

 1. Pierwszą rzeczą, której potrzebujemy do stworzenia konserwacji, są dojrzałe, soczyste i pachnące śliwki prosto z drzewa. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na uprawę drzew owocowych, więc w takim przypadku będziesz musiał udać się na rynek po owoce.. Wybierz tylko gęste odpływy bez zewnętrznych uszkodzeń i wgnieceń.

  zbieranie śliwek 2. Na tym etapie wszystkie zakupione śliwki należy dokładnie umyć, wysuszyć i ponownie wyselekcjonować. W ten sposób pozbędziemy się lekko zepsutych owoców, które przy okazji można wykorzystać do tworzenia dżemów i innych smacznych preparatów na zimę..

  umyj owoce

 3. W przygotowanych słoikach włóż duże wybrane śliwki. Szklane pojemniki najlepiej sterylizować na sucho, a wcześniej dokładnie wypłukać sodą we wrzącej wodzie. Konieczne jest wypełnienie słoików śliwkami nieco ponad połowę, jak pokazano na zdjęciu, w przeciwnym razie nie będzie miejsca na syrop aromatyczny.

  śliwka w słoiku

 4. Teraz przejdźmy do zrobienia syropu. Aby to zrobić, wlej wysokiej jakości markową brandy do rondla o odpowiedniej wielkości: nie powinieneś oszczędzać na drinku, ponieważ w rezultacie chcemy uzyskać pyszne śliwki. Wlewamy cały przygotowany syrop cukrowy do alkoholu i zaczynamy systematycznie ugniatać składniki, aż wszystkie rafinowane kryształy całkowicie się rozpuszczą. Oblicz samodzielnie ilość brandy i cukru dla ilości śliwek, które masz na stanie.

  przygotowanie syropu z brandy

 5. Powstały syrop śliwkowy wlej natychmiast do słoików na samą górę mocno zwinąć lub przekręcić puszki z blaszanymi wieczkami i wyślij przedmiot do lodówki, gdzie będzie przechowywany do czasu użycia. Okres trwałości takiego przedmiotu obrabianego wynosi około 3-4 miesiące.. Śliwka w syropie na zimę z kością i bez sterylizacji według najprostszej receptury jest gotowa.

  śliwka w syropie gotowa

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Śliwka w syropie - foto przepis na gotowanie krok po kroku z nasionami i bez sterylizacji na zimę