Przezroczysty dżem jabłkowy z plastramiDżem jabłkowy nie jest tak prosty i łatwy, jak wielu się wydaje na pierwszy rzut oka. Dżem jabłkowy z przezroczystymi plastrami wciąż trzeba nauczyć się gotować, dziś nauczysz się, jak to zrobić szybko i łatwo. Tajemnic jest kilka i opowiem o nich. Jak zawsze mówi mi moja babcia, ważne jest, aby wybrać odpowiednie jabłka. Odmiana powinna być średnio dojrzała. Wczesne odmiany jabłek nie nadają się do gotowania dżemu, ponieważ plasterki rozpadną się na patelni, gdy tylko zaczną się gotować. Późno dojrzewające odmiany jabłek będą długo gotować, a będziesz zmęczony robieniem dżemu. Mimo wszystko lepiej jest włożyć jesienne jabłka do piwnicy i przechowywać je do zimy, a kiedy będziesz chciał je zjeść, nic nie powstrzyma Cię przed ich wypróbowaniem. Po położeniu się jabłka zimowe stają się bardziej pachnące. Dlatego do dżemu używaj letnich odmian jabłek w połowie sezonu. Doskonale nadają się do gotowania dżemu. A plastry zachowają swój kształt, a dżem będzie aromatyczny i smaczny. Nie radzę też często mieszać dżemu, aby nie uszkodzić plasterków i zachować ich integralność. Cała moja rada jest prosta, więc opanujesz przepis i przygotujesz pyszny dżem jabłkowy, od którego nie sposób się oderwać. Ja też bardzo lubię dżem śliwkowo-jabłkowy.


Składniki
Wymagane produkty:

- 1,5 kg jabłek,
- 1 kg cukru.Pokrój jabłka
Jabłka pokroić w cienkie plasterki. Od jabłek odcinamy rdzeń i ogony. Zostawiamy skórkę, która zachowa integralność plasterków po ugotowaniu.


Przykryj jabłka cukrem
Wszystkie plasterki jabłka posyp cukrem pudrem. Do pojemnika wkładamy część jabłek, dodajemy cukier i na przemian aż skończą się jabłka. Warstwa cukru powinna być ostatnią. Pozostaw jabłka do namoczenia w cukrze na 6-8 godzin.


Ugotuj dżem
Następnie połóż jabłka na ogniu, zagotuj na małym ogniu, a następnie gotuj przez 10 minut. Wyłącz ogień i pozwól dżemowi ostygnąć. Gotuj ponownie przez 10 minut po zagotowaniu, ostudź i na koniec gotuj po raz trzeci, gotuj na wolnym ogniu, zamieszaj od dołu 1 raz i gotuj przez 20 minut, a dżem będzie gotowy. Podczas każdego gotowania dżem tylko raz zamieszaj, aby zachować plasterki jabłka.


Włożyć do słoików
Dżem wkładamy do słoików gotowanych na parze. Sprawdź przepis na to pyszne dżem z dyni, jabłka i cytryny.


Zakasać
Dżem jabłkowy zawijamy do końca pokrywkami, przykrywamy ciepłym „futrem” i w takiej formie pozostawiamy do całkowitego ostygnięcia. Dżem zgęstnieje i stanie się jeszcze smaczniejszy. Dżem jabłkowy przechowuj w spiżarni lub piwnicy. Smacznego!
» » Przezroczysty dżem jabłkowy z plastrami