Konfitura wiśniowa z pestkami - przepis na zimę na gęstą, smaczną powidło ze śliwek wiśniowych.

Konfitura wiśniowa z pestkami - przepis

Tak przygotowany dżem ze śliwki wiśniowej nie wymaga długiego gotowania, okazuje się gęsty i ma doskonały aromat, zachowując wszystkie dobroczynne właściwości śliwki wiśniowej.

Składniki: śliwka wiśniowa, cukier

A teraz, jak zrobić dżem ze śliwek wiśniowych na zimę w domu. Przepis opiszemy krok po kroku i zrozumiemy nawet dla początkujących.

Konfitura wiśniowa z pestkami - przepisPosortuj owoce wiśni i dokładnie umyj. Dżem możemy zrobić zarówno z zielonej jak i żółtej śliwki wiśniowej.

Aby syrop równomiernie wnikał w owoce podczas gotowania i naparu, każdy z nich należy przekłuć w kilku miejscach szpikulcem lub wykałaczką.

Cukier w ilości 1,4 szklanki rozpuścić w 1,5 szklanki wody i zagotować syrop, do którego zalewamy gorącą śliwką wiśniową.

Następnie owoce należy namoczyć w syropie na jeden dzień..

Po tym czasie obecny syrop należy przelać do oddzielnego naczynia i pozostawić do wrzenia.

Następnie śliwki zalewamy gorącym syropem i pozostawiamy do zaparzenia..

Po dniu układamy wszystko razem na ogniu i przygotowujemy, upewniając się, że dżem nie jest rozgotowany i nie przypala się. O gotowości konfitury decyduje przejrzystość owoców i ich równomierne rozłożenie w syropie..

Gotowy dżem powinien ostygnąć. Następnie jest przenoszony do suchych, czystych słoików. Dżem można zwinąć pokrywkami lub zamknąć pergaminem, mocno zawiązując szyjkę słoika.

Do przechowywania zaleca się zabranie dżemu do zimnego miejsca. Jeśli musisz przechowywać dżem ze śliwek wiśniowych w wystarczająco ciepłym miejscu, to aby dżem nie kwaśny i pleśnił, możesz polać go pół centymetrową warstwą granulowanego cukru.

Dżem ze śliwek wiśniowych z pestkami to wspaniały przysmak. Może być również stosowany do przygotowania różnych wyrobów cukierniczych, deserów oraz jako nadzienie..


Zobacz podobne przepisy

» » Konfitura wiśniowa z pestkami - przepis na zimę na gęstą, smaczną powidło ze śliwek wiśniowych.