Zwykły dżem jabłkowyNadszedł czas na niesamowite aromaty jabłoni w ogrodach. A te owoce, jak wiemy, zawierają dużą ilość różnych pożytecznych i niezastąpionych substancji. Są to błonnik, witamina A, B1, B2, sód, potas, wapń, żelazo. Ich stosowanie zmniejsza ryzyko rozwoju miażdżycy, cukrzycy, chorób jelit, a poza tym jabłka są doskonałym środkiem na odchudzanie - dobrze radzą sobie z głodem.
Proponuję ugotować dżem jabłkowy, prosty przepis na zimę będzie zrozumiały dla każdego, kto pierwszy zdecydował się zrobić słodką konserwę.
Dlaczego tak bardzo podobał mi się ten przepis? Jego wszechstronność! Dlaczego nie stosuję tego dżemu i jako dodatek do herbaty, jako przekąska dla dziecka, do wypieków i jako dodatek do domowych jogurtów. Przepis został przeze mnie boleśnie uproszczony nie bez powodu, ponieważ zacząłem go stosować nawet w czasie ciąży, następnie podczas karmienia piersią, a następnie karmiłem nim dziecko, ryzyko reakcji alergicznych zostało zminimalizowane dzięki prostocie i niezawodności składników receptury. Ten dżem docenią również miłośnicy prawidłowego odżywiania i naturalnej żywności. Jeśli chcesz, spróbuj ugotować dżem jabłkowo-miętowy w 10 minut.

Tak więc do naszego przepisu będziesz potrzebować:
- jabłka - 1 kilogram,
- cukier - 800 gramów,
- woda - 0,5 filiżanki.niezbędne składniki
Połącz 400 gramów cukru i wody w rondelku, tworząc w ten sposób syrop.
Jabłka dokładnie myjemy, kroimy w plasterki.


umyj jabłka


pokrój jabłka
Umieść plasterki jabłka w pojemniku. Wlej do nich cukier.


rozłóż jabłka


Dodaj cukier
Wlej do nich syrop, a następnie gotuj, aż owoce będą miękkie.


gotować do miękkości
Zmiel jabłka na puree.


miel jabłka


zagotuj więcej tłuczonych ziemniaków
Gotuj przez kolejne 15 minut.
Dalej są dwie opcje przechowywania dżemu jabłkowego na zimę:
- długoterminowy. Gdzie umieścić gotowy gorący dżem w wysterylizowanych słoikach. Uszczelnij metalowymi pokrywkami i zawiń w ciepłą szmatkę;
- krótkoterminowe. Jeśli używane są kapsle nylonowe, należy je przechowywać w lodówce..
Smacznego!


Dżem jabłkowy na zimę
» » Zwykły dżem jabłkowy