Pyszna, słodka, świeża wiśnia: opis, owoce, smak. Jak zachować korzystne właściwości wiśni zimą.

Słodka Wiśnia

Czereśnia to roślina drzewiasta, należąca do rodziny różowych. Swoją nazwę zawdzięcza angielskiej wiśni. Ale opinia, że ​​wiśnie powstały w wyniku selekcji wiśni, jest błędna.

Składniki: słodka Wiśnia
Czas do zakładki: Lato

Czereśnia jest bliskim krewnym wiśni. Z botanicznego punktu widzenia owoc wiśni nie jest jagodą, ale z kulinarnego punktu widzenia jest jagodą. Ten ostatni, wszystkie małe owoce nazywane są jagodami.

Wiśniowe drzewo

Zdjęcie. Wiśniowe drzewo.Duża czereśnia

Zdjęcie. Duża czereśnia.

Wiśnia cieszy się owocami prawie przez całe lato. Czereśnia to „dziecięcy przysmak”. Owoce pokryte są kolorową gładką skórką ze słodkim miąższem w środku. Soczyste jagody mają wiele odcieni: od jasnożółtego do ciemnoczerwonego, prawie czarnego. Smak czereśni jest przyjemny, delikatny słodki. Czereśnia to kapryśna jagoda, nie nadaje się do długotrwałego przechowywania (nie dłużej niż dwa tygodnie), szybko psuje się w deszczową pogodę.

Czarna wiśnia

Zdjęcie. Czarna wiśnia.

Czereśnia to produkt dietetyczny (około 50 kcal na 100 gramów). Ale nadmierne używanie może prowadzić do przyrostu masy ciała, a raczej obrzęków. Dlatego kiedy lubisz wiśnie, pamiętaj, że wszystko powinno być z umiarem..

Żółta wiśnia

Zdjęcie. Żółta wiśnia.

Wiśniowy różowy

Zdjęcie. Wiśniowy różowy.

Wiśnia jest bardzo podobna jakością do wiśni. Dobroczynne właściwości czereśni wykorzystuje się w leczeniu czereśni. Ma ogólne właściwości zdrowotne: wzmacnia układ odpornościowy, zwiększa apetyt. Przydaje się przy anemii, niskiej hemoglobinie. Ale ludzie z cukrzycą powinni odmówić takiej jagody. Ze względu na obecność celulozy czereśnie nie są odbierane przez każdy organizm. W takim przypadku zaleca się stosowanie przetworzonych wiśni (kompot, rozcieńczony sok gotowany).

Zarówno wiśnie w puszkach, jak i świeże wiśnie są wyśmienitym składnikiem do wypieków, deserów. Przygotowanie do zimy robi się z niego pyszny dżem i kompoty. Smaczne i słodkie suszone wiśnie są szczególnie przydatne zimą..


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszna, słodka, świeża wiśnia: opis, owoce, smak. Jak zachować korzystne właściwości wiśni zimą.