Delikatny makaron z piersi kurczaka w piekarniku - przepis ze zdjęciami krok po kroku, jak zrobić w solance w domu

pieczone kawałki makaronu z kurczaka w ciemnożółtym talerzu na stole

Opis

Pastroma z kurczaka - to doskonały analog kiełbas. Gotując raz w domu, zapomnisz o kiełbasie. Po prostu trzymaj się przepisu fotograficznego krok po kroku - i nie będzie żadnych trudności w gotowaniu. Proponujemy Ci niezwykłą technologię gotowania, zgodnie z którą musisz używać nie klasycznej wołowiny, ale kurczaka, który należy do produktów PP..

Zawartość kalorii w delikatnym kurczaku jest niewielka i wynosi 120,6 kilokalorii na 100 gramów. Dzięki temu możesz rozkoszować się mięsnym przysmakiem, a od czasu do czasu rozpieszczać się apetycznym daniem..

Przygotowanie potrawy w piekarniku nie jest trudne, zwłaszcza jeśli postępujesz zgodnie z przepisem krok po kroku ze zdjęciem. Stanie się wizualną instrukcją dla wygody gotowania potraw w domu. W rezultacie będzie można zadowolić bliskich, a nawet gości obfitą domową kiełbasą..

Powodzenia w kulinarnych eksperymentach w domu!

Składniki

 • Pierś z kurczaka - 1300 g
 • Oliwa z oliwek 10 ml
 • Sól kuchenna do smaku
 • Przyprawy do smaku

Kroki

 1. Zaczynamy robić makaron z kurczaka w domu od przygotowania składników wymaganych przez przepis fotograficzny krok po kroku. Rozłóż wszystko na swojej powierzchni roboczej dla wygody. Mięso należy natychmiast umyć i osuszyć ręcznikiem papierowym..

  dwie surowe piersi z kurczaka na różnych żółtych naczyniach na stole, obok trzech solniczek, paczka przypraw i butelka oliwy

 2. Następnie musisz oddzielić mięso od kości. Zdejmij też skórkę, nie będzie potrzebna do naszego dania.  dwie surowe piersi z kurczaka na białej desce do krojenia na stole, na tle butelka oliwy, paczka przypraw i trzy solniczki

 3. Weź osobny rondel lub miskę i wlej do niego trzy szklanki wody (powinna być zimna). Następnie dodaj trzy zaokrąglone łyżki soli i dobrze wymieszaj, aż się rozpuści..

  sól, rozcieńczona wodą, w przezroczystej szklanej misce z łyżką na stole

 4. Mięso należy zanurzyć w przygotowanym roztworze soli.. Pozostaw na godzinę lub dłużej.

  dwie surowe piersi z kurczaka nasączone solą fizjologiczną w misce z przezroczystego szkła na stole

 5. Po upływie określonego czasu wyjmij mięso z solanki, poczekaj, aż woda spłynie. Następnie produkt natrzyj oliwą z oliwek i przyprawami. Solenie nie jest już konieczne, ponieważ pierś kurczaka wchłonęła tyle soli, ile potrzeba.

  surowa pierś z kurczaka posypana przyprawami w szklanym talerzu na stole

 6. Teraz weź naczynie do pieczenia i wyłóż folią. Ułóż przygotowaną pierś na wierzchu. Wyślij produkt do piekarnika, który został wstępnie nagrzany do temperatury 230-250 stopni.

  dwie surowe piersi z kurczaka, naoliwione oliwą z oliwek i przyprawami, na blasze wyłożonej folią

 7. Musisz piec jedzenie przez piętnaście do dwudziestu minut. Następnie piekarnik należy wyłączyć, ale nie otwieraj jeszcze drzwi. Musisz poczekać, aż mięso całkowicie ostygnie (zajmie to co najmniej trzy do czterech godzin).

  dwie piersi z kurczaka, nasmarowane przyprawami, na blasze pokrytej folią, w piekarniku

 8. Po upływie określonego czasu wyjmij schłodzony makaron z piekarnika.

  dwie pieczone piersi z kurczaka na blasze na folii

 9. Apetyczne danie wykonane według przepisu fotograficznego krok po kroku jest gotowe. Można kroić i podawać. Jak widać, gotowanie makaronu w domu nie jest trudne, więc możesz zacząć gotować. Smacznego!

  plastry pieczonego ciasta z kurczaka ułożone jeden na drugim na głębokim, żółtym talerzu


Zobacz podobne przepisy

» » Delikatny makaron z piersi kurczaka w piekarniku - przepis ze zdjęciami krok po kroku, jak zrobić w solance w domu